Maltepe Escort

Köpekli Bere Yapılışı

Kış aylarında çocukları soğuktan korumak için en etkili aksesuarların başında bereler gelir. Hem çocuğun kafasını hem de kulaklarını koruduğu üçün bu ürünler oldukça fonksiyoneldir. Kış soğuklarında anneler de evde boş zamanlarını geçirecekleri aktivite aradığı için bugün kendin yap projeleri kapsamında köpekli bere yapılışını anlatacağız.

kopekli-bere-yapilisi

kopekli-bere-yapilisi

Bu bereyi yapabilmek için 100 gramlık bir beyaz yün ipi ve farklı renkte sadece işleme yapabilecek kadar bir yün ipi yeterli olmaktadır. Orta kalınlıkta hatta ince bir yün ipi seçerseniz örgünüz daha yumuşak olur ve çocuğunuz rahatsız olmadan kullanabilir. İp ince olacağı için 3-3.5 numara şiş işinizi rahatlıkla görür.

Örgünüze çocuğunuzun kafasının büyüklüğünü ve yün ipinizin kalınlığını göz önüne alıp belirli sayıda ilmek atarak başlayın. Daha sonra bir ters bir düz olmak üzere 8 sıra kadar lastik örün. Bu lastiğin üzerine yine çocuğunuzun kafasının yüksekliğine göre düz örgü örerek devam edin. Yeterli yüksekliğe ulaşınca ilk olarak yanlardan 2 sırada bir ilmek eksilterek (ilmek kesmek ya da kapatmak da denir) toplam ilmek sayısını 70’e indirin. Sonra her sırada yanlardan ve ortadan ilmek eksiltmeye başlayın ve bu şekilde 60 ilmeğe ulaşınca tüm ilmekleri kapatarak şapkanın gövde kısmını bitirin. Örülen parçayı ters çevirip dikin. Sonra da kulaklar için istediğiniz uzunlukta biri beyaz biri seçtiğiniz herhangi bir renkte 2’şer parça düz örün. Renkli parçayı içe beyaz parçayı ise dışa gelecek şekilde kenarlarından uç kısmına da oval şekil verecek şekilde dikin. Bu şekilde oluşturduğunuz kulakları da şapkaya monte ettikten sonra köpeğin göz, ağız ve burnunu işleyerek köpek şapkanın son halini verin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.