Maltepe Escort

Lohusalıkta Korse Kullanılır mı?

Gebelik süresince alınan kilolar, bu süreçte vücudun eski formunu yitirmiş olması gibi nedenler yeni anneleri genelde kaygılandırır. Doğum sonrasında emzirmeye başlamak durumunda kalan anne, bir süre daha diyet yapmaya başlayamaz.

Eski görünümüne kavuşmak ve bir an önce daha zayıf, toparlanmış görünmek için yeni doğum yapan kadınların aklına ilk gelenler arasında doğum sonrası korse kullanımı da yer alır.

Pek çok uzmanın korse kullanımının gereksiz ya da faydasız olduğu yönünde görüşleri sabittir. Çok fazla ihtiyaç duyulması durumunda dermokozmetik olarak tabir edilen korseler, kısa süreli olarak kullanılabilir. Ancak kalıcı çözümler için hamilelik sonrası korse kullanımın herhangi bir katkısı yoktur.

Alınan kiloların yanı sıra karın kaslarının güçsüzleşmesi, vücudun belirli bölgelerinin sarkmasına sebep olmuştur. Karında sarkma ancak karın bölgesini çalıştıracak egzersizlerle aşılabilecek türden bir deformasyondur. Kilo vermek üzere bir diyet programına giremeseniz de, egzersizlerle uzun süre çalışmamış kasları çalıştırabilir, böylece toparlanmış bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Lohusalık döneminde korse kullanımı kalıcı bir fayda sağlamadığı gibi, havasızlık, bel bölgesinin aşırı havasız kalması gibi nedenlerle sağlıksız koşulların oluşmasına da sebep olur. Çok sıkı sarılmış korse ve benzeri bağlar, vücudun ortopedik anlamda farklı açılar kazanmasına sebep olarak, sağlık sorunlarına zemin hazırlayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.