Maltepe Escort

Mikropsuz Bir Bebek Odası İçin Temizlik Önerileri

Henüz bağışıklık sistemi tam olarak gelişmemiş olan ve hassasiyetleriyle mikroplara oldukça açık olan bebeklerin mikropsuz ortamlarda büyütülmesi önemlidir. Bu nedenle anneler mikropsuz bir bebek odası için temizlik önerileri kapsamında bebek odasında en çok mikrop nerede yer alır, bunlar nasıl etkili şekilde temizlenir çocuk bakımı konulu bu yazımızdan öğrenebilir.

Bebek Odasının En Çok Mikroplu Yerleri

Bebek odalarında özellikle grip, ateş ya da bağırsak enfeksiyonları yapan mikroplar yerleşmiş bulunmaktadır. Bu mikropların nerelerde birikmiş olduğunu bilmek temizleyip yok ederek bebeğinizi olası enfeksiyonlara karşı korumak adına önemlidir. Bu alanlar nereleri ve nasıl etkili temizlenir sizler için sıralayalım.

bebek-oyuncaklarinda-mikrop

bebek-oyuncaklarinda-mikrop

Halı ve döşemeler: Evde bulunan tüm toz ve kirin toplandığı yerlerden biri olan halılar iyi temizlenmediğinde enfeksiyonlardan alerjilere kadar birçok kötü duruma neden olmaktadır. Bu durumun engellenmesi için yapmanız gereken 2 günde bir bebek odasındaki halıyı elektrik süpürgesiyle temizlemek ve halı yıkamayı 3 aydan fazla uzatmamaktır.

Bebeğinizin oyuncakları: Sık kirlenen ve mikroplara maruz kalan oyuncakların bebekler için ciddi tehlikeler oluşturmasının nedeni kolayca bebeğin bu oyuncakları ağzına götürmesidir. Bu şekilde bebeğiniz enfeksiyonlara sıkça yakalanmaktadır. Oyuncakları dezenfektanlarla sık sık temizlemenizi, zaman zaman bulaşık ya da çamaşır makinesinde yıkamanızı öneriyoruz.

Alt değiştirme masası: Bebeğinizin dışkılarıyla temas etme riski bulunan bu masa E.coli bakterisini yayma ve bebeğinizi hastalandırmaya neden olabilmektedir. Bu nedenle alt değiştirme masasına koyduğunuz örtüyü sık sık yıkayın. Üzerindeki yüzeyi de her alt değiştirmede mutlaka dezenfektanlarla silin.

Görüldüğü gibi bebek odasında aklınıza gelen gelmeyen birçok yerde mikrop birikmektedir. Bu nedenle mutlaka temizlik yapılırken yukarıda saydığımız alanları daha özenli temizleyin. Öte yandan odayı sık sık havalandırmayı ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.