Maltepe Escort
Mutlu bebek yetiştirmenin sırları

Mutlu bebek yetiştirmenin sırları

Mutlu bebek yetiştirmek için bebeğinize öncelikle mutlu olacağı stressiz ve huzurlu bir ortam yaratmaktır yoksa konuşamaz ve duygularını anlatamazlar.

Bebekler neden ağlar sorusuna gelince;

Bir bebek gazı olduğunda altını kirlettiğinde ya da acıktığında ve uykusu geldiğinde ağlar. Bebeğinizin öncelikle beslenmesine çok fazla dikkat ediniz. Bir bebek toksa mutludur. Bu yüzden sık aralıklarla bebeğinizi emziriniz.

Bebek emzirildikten sonra bu sefer bebekte gaz problemi başlar. Bebekte şişkinlik yapar ve ağrıya sebep olur. Bu sefer bebek huzursuz olur ve ağlar. Bunun önüne geçmek için bebek emzirildikten sonra bebeğin gazı çıkarılmalıdır. Bebeğin gazı yoksa ve toksa bebek kolay kolay mutsuz olamaz. Huzurlu olur.

Bebeğin başka bir problemi de altını kirletmesidir. Bebek altını kirlettiği zaman ağlar. Uzun süre altı değişmeyen bebeklerin altı pişik olur. Bebeğin huzursuz olmasına sebep olur. Altı pişik olan bebekler sürekli ağlar ve mutsuz olurlar. Bu durumda annenin en büyük görevi sıkça bebeğin altını kontrol etmesi gerekir.

Bebekler sessiz bir ortamı sevmezler. Bebekler anne karnında iken çalışan organların sesi bir süpürge makinasının çıkardığı sese benzer. Bu yüzden bebekler sesli ortamlara alıştıkları için sessizliği sevmezler. Bebekleri sessiz ortamlara sokmayın. Çok ses de olmasın. Ancak tamamen sessiz de olmasın.

Bebeğinizin giydiği kıyafetler rahat yumuşak kumaşlardan olsun. Ayrıca bebeğin kundağı da ipekten olsun. Bebek pamuklara sarılınca daha rahat uyur ve huzurlu olur. Bebeğinizi sallamayı ihmal etmeyin bu onları mutlu eder. Bebeğinize ninniler söyleyin onu ne kadar sevdiğinizi ona hissettirin. Bebeğinizin uyku saatlerini kaçırmayın. Düzenli beslenmesine ve düzenli uykusuna çok dikkat edin. Bu şartları yaptığınız taktirde bebeğiniz çok mutlu bir bebek olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.