Maltepe Escort

Neden Hamilelere Özel Bir Pilates Kursuna Gitmelisiniz?

Son yıllarda doğum öncesi egzersiz denildiğinde, akla ilk gelenlerden biri pilates oluyor. Daha önce hamilelikte pilatesin faydalarından biz de bahsetmiştik. Eğer hamileyseniz ve pilates kurslarından birine başlamaya hazırlanıyorsanız, normal pilates sınıflarının hamileler için uygun olmadığını duyduğunuza şaşıracaksınız.

Pilates sınıflarının çoğu, belirli kriterlere göre düzenlenir. Yalnızca mat adı verilen pilates paspasları üzerinde yapılan mat sınıfları vardır. Bazı sınıflar sadece yenilikleri sevenlere ve pilates araçlarına odaklanır. Bu tip sınıflarda yeni başlayanlarla, ileri düzey egzersizleri yapanların birarada olduğu olur. Bu şekilde farklı pilates sınıflarını çeşitlendirebiliriz, ancak hamileler için uygun olan pilates sınıfının sadece hamile olanlar için düzenlenmiş olan pilates sınıfları olduğunu belirtmemizde fayda var.

Hamilelikte Pilates Güvenli mi?

Neden Sıradan Bir Pilates Kursu Hamile Kadınlar İçin Uygun Değildir?

  • Pilates sınıflarında belirlenen program, sağlıklı, normal insanlara uygun olacak şekilde düzenlenir.
  • Pek çok kadın hamileliğin ilk 6 haftasında belirgin değişiklikler yaşamasa da, ikinci 3 aylık döneme geçildiğinde, egzersiz pozisyonları hem konfor hem de emniyet açısından bir faktör haline gelir.
  • Amerikan Kadın Hastalıkları ve Doğum Üniversitesi (ACOG ), kadınların gebeliğin ilk 3 ayından sonra sırt üzeri egzersizler yapmamalarını öneriyor. Sebebi ise sırt üzerinde yapılan egzersizler damarlarda ve kalpte aşırı sıkışmaya neden olabiliyor. Bu durum hem annenin, hem de bebeğin sağlığını tehlikeye atabiliyor.
  • Normal pilates sınıflarında öğretmenler karın bölgesine yönelmezler, katılımcıları genellikle sırt bölgesine yönlendirerek, omurga ve omurilik kaslarını çalıştırmaya yönlendirirler. Bu kısım bir anne adayı için pilates egzersizinin zorlayıcı olan büyük bir kısmını oluşturur ve doğum öncesi için uygun değildir.

Hamilelikte pilates yapmaya kararlıysanız, çözüm olarak anne adayları için düzenlenen pilates sınıflarından birini araştırabilirsiniz.  “Pre-natal” dönemi için egzersizlerde deneyimli bir pilates eğitmeni  bulmanız, aklınızda takılan soruları ya da egzersiz sırasında oluşan şikayetlerinizle ilgili sorularınızı sormanız güvenli olmanız için gereklidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.