Maltepe Escort

Neşeli Beslenme Çantaları

Özellikle ilköğretime devam eden çocuklar için, ara öğün olarak evde beslenme çantası hazırlanması istenir. Çocuğunuz çok iştahlı değilse ya da okulda satılan tostlar ya da abur cubur daha cazip geliyorsa, çoğu zaman beslenme çantası açılmamış olarak eve geri dönebilir.

Gerek beslenme çantası istenen çocuklarda, gerekse ileri sınıflarda, çocuğun serbest bırakıldığı durumlarda beslenme çantası hazırlamak, çocuğun beslenmesini takip etmek açısından faydalıdır. Hem de dışarıda satılan, ne koşullarda hazırlandığından emin olmadığınız gıdaları tüketmesini engeller.

Çocuğunuzun erken sınıflardan itibaren beslenme çantasında olan yiyeceklere ilgi duyması için, hazırladıklarınızı birlikte eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Yıldız Şeklinde Peynirle Hazırlanmış, Meyveli Beslenme Tabağı 

Çocuğunuz için önerilen listede meyve ve peynir olduğu herhangi bir günde tabağı neşelendirmek için kullanabileceğiniz bir alternatiftir.

neseli-beslenme-cantalari

İçindekiler; 1-2 dilim ekmek, şekillendirdiğiniz peynir, çilek, yaban mersini, kuru yemiş, havuç, kuşkonmaz ve salatalık, zeytinler, yeşil bezelye(gözler için),domates.

Lezzetli Pilavlı Beslenme Tabağı 

İçindekiler; Pilav, pişirilmiş yada haşlanmış tavuk dilimleri, yeşil sebzeler, ıspanak ya da taze soğan, 1 çeşit meyve.

neseli-beslenme-cantalari-2

Bu tabakta pilavı şekillendirmek için dondurma kaşığı kullanabilirsiniz. Ispanak ya da taze soğan pilav toplarına göz, burun, ağız yapmak için kullanılıyor.

Organize Edilmiş Tavuklu Tabak 

Bütün çocuklar çok eğlenceli şeyler istemeyebilir. Bazıları düzen insanı olma yolundadır. Çocuğunuz herşeyin yerli yerinde olmasını seviyorsa, bölmeleri olan beslenme kaplarında sunum yapabilirsiniz.

neseli-beslenme-cantalari-3

İçindekiler; tavuk göğsü, baharatlar, havuç, mısır, haşlanmış brokoli, kavun, cherry domatesler, salatalık.

Gülümseyen Tost 

Acil durumlar için sıkça tercih edebileceğiniz bir tost. Ekmeğini ve içine koyacaklarınızı evde olanlardan veya çocuğunuzun sevdiği yiyeceklerden seçebilirsiniz. Önemli olan, ekleyeceğiniz domates, salatalıkla sebze tüketimini de hatırlatmanız. Ve tabiki tostunuzun güler yüzlü olması.

neseli-beslenme-cantalari-4

Güneşi Doğuşu, Pilavlı-Brokolili Yumurta Tabağı 

İçindekiler; Pilav, yumurta, havuç, ıspanak, brokoli

neseli-beslenme-cantalari-5

Bunların hepsini aynı öğünde, üstelik beslenme çantasında normal şartlarda yedirmeniz zor olabilir. Biraz eğlence katmak çocuğunuzun iştahını açmaya mutlaka yardımcı olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.