Maltepe Escort

Okul Öncesi Çocuklar İçin Sonbahar Aktiviteleri

Sonbahar yılın en güzel mevsimlerinden birisidir. Kıştan önce doğanın bin bir rengini ve yine doğaya ait bin bir güzelliğin yaşandığı aylar sonbahar mevsiminde yer alır. Çocuklar düşünüldüğünde bu aylarda yapılabilecek aktiviteler soğumaya başlayan havalardan dolayı her ne kadar sınırlı olsa da oldukça öğretici, keyif verici ve doğayla baş başa olabiliyor. Okul öncesi çocuklar için sonbahar aktiviteleri için sizlere çocuk eğitiminde başarılı olacaklar arasından en iyilerini seçtik. Umarız çocuklarınızla çok iyi vakit geçirebilirsiniz.

Dışarıda Yapılacak Aktiviteler

Doğayla Baş Başa: Günümüz çocukları eskiden olduğu gibi aktif bir yaşam sürmüyorlar. Okul öncesinde teknolojiye bağlanmaları da oldukça yanlıştır. Bu nedenle en azından okulla birlikte teknolojiye de çocuk alışmadan önce doğa aktiviteleri yapmak çok önemli. Sonbahar ayı bu aktiviteler için oldukça uygun. Çocuklarınızla birlikte doğa yürüyüşleri düzenleyebilir, bu doğa yürüyüşleri sırasında tarımsal üretim yapılan yerleri ziyaret edebilir, meyveleri ve sebzeleri çocuğunuzun doğada görmesini sağlayabilirsiniz. Bunun dışında doğada çeşitli oyunlar düzenleyerek oyunlarla eğlenceli ve öğretici vakit geçirebilirsiniz.

dogayla-basbasa-aktiviteler-duzenleyin

dogayla-basbasa-aktiviteler-duzenleyin

Hayvanat Bahçesine Gidin: Sonbaharda yaşanan güzel havalarda çocuklarla birlikte hayvanat bahçesine gitmek en uygun zamandır. Çünkü havalar serin olduğu için yazın yaşanan burun kanamaları ve başa güneş geçmesi gibi rahatsızlıklar yaşanmayacağı gibi, yine havalar bir kış kadar soğuk olmadığı için de soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar yaşanmayacaktır. Ayrıca hayvanat bahçesi okul öncesi eğitim için de oldukça yararlı olacaktır. Onlara hayvanları tanıtırken ilginç yanlarını da açıklayarak çok eğlenebilirsiniz.

okul-oncesi-cocuklarla-hayvanat-bahcesine-gidin

okul-oncesi-cocuklarla-hayvanat-bahcesine-gidin

Kapalı Alanlarda Yapılacak Aktiviteler

Her zaman çocukları dışarıda bir yerlere götürmeniz mümkün olmayabilir. Böyle zamanlarda doğadan ayrılmanıza gerek olmadan doğayı evinize getirmenizi öneririz. Sonbahar yaprakları bu iş için oldukça uygundur. Sonbaharda yaşanan pigment değişikliği nedeniyle kırmızıdan turuncuya ve sarıya doğanın bin bir rengini taşıyan yaprakları hem eğitim hem de sanat haline dönüştürebilirsiniz. Yaprakları çocuklarınıza verip kırmalarını istedikten sonra resim kâğıdına çizdiği şekle bu yapraklarla mozaik şeklinde yapıştırma resim yaptırabilir, çizdiğiniz bir ağacın yapraklarını bu yapraklarla oluşturabilir ya bir yaprağı kâğıda yapıştırtarak üzerinde yaprağın bölümlerini hikâyelerle anlatarak öğreticiliği arttırabilirsiniz. Yaprak dışında kış sebzelerini kullanarak sebze boyama aktiviteleriyle çok eğlenebilirsiniz. Bu konuda en uygun sebze bal kabağı tercih edilebilir.

sonbahar-yapraklariyla-harikalar-yaratin

sonbahar-yapraklariyla-harikalar-yaratin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.