Maltepe Escort

Okul Öncesi Eğitimle Çocuğunuzun Okumasını Kolaylaştırın

Okul Öncesi Eğitimle Çocuğunuzun Okumasını Kolaylaştırın

Yapılan araştırmalarda çocuk eğitiminde okul öncesinde verilecek olan eğitimin öneminin her geçen gün daha iyi kavranmasını sağlayacak bulgular elde edilmektedir. Okuma eğitimi de aslında okul öncesi eğitimin bir parçasıdır. Bir diğer ifadeyle yeterli bir yaşa gelmeyen çocuğunuza okumayı öğretmeniz imkânsız olsa da okul öncesi eğitimle çocuğunuzun okumasını kolaylaştırın, bu mümkün.

Çocuğunuza okuma kolaylaştırma eğitimi vermeniz için en az 3-4 yaşlarına gelmesi şart. O yaşlardan önce çocuğunuz çok küçük olduğundan çabalarınız boşa gidebilir. Diğer yandan 3-4 yaşındaki çocuğunuza herhangi bir şeyi öğretebilmeniz için en etkili yol ise oyundan geçer. Ancak, şunu unutmamalısınız okuma kolaylaştırma eğitimi çocuğunuzun okumasını değil okumayı sevmesini ve harflere aşina olmasını hedeflemektedir. İşte size işe yarayacak öneriler;

  1. Kırtasiye ve okul öncesi eğitim malzemeleri satan yerlerde kolaylıkla bulabileceğiniz üç boyutlu haflerle çok çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz.
  2. Harfleri ve kelimeleri melodi haline getirebilir, söylediğiniz melodili cümleleri yarıda keserek sonra gelen harfi bulmasını isteyebilirsiniz.
  3. Blok ve yapbozlarla oynamayı seven çocuğunuz için harfli bloklar yaparak harfleri yanyana dizmesini isteyebilirsiniz.
  4. Ailenizdeki bireylerin isimlerini kâğıda yazma oyunu oynayabilir, yazdığınız isimlerin hangi harflerden oluştuğunu söylemek için çeşitli oyunlar tasarlayabilirsiniz.
  5. Oyun hamurlarıyla harf yapabilir, bunlardan kelime oluşturma oyunu oynayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.