Maltepe Escort

Okul Sütü Projesi 2016-17 Eğitim-Öğretim Döneminde Devam Ediyor!

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ortak projesi okul sütü projesi 2016-17 eğitim öğretim yılında da çocukların süt içmesini teşvik etmek için devam edecek. İlkokul, anaokulu ve kreşlerde devlet ücretsiz süt dağıtarak çocukların kalsiyum ve süte olan ihtiyacını karşılamaya çalışacak.

okul-sutu-projesi-devam

okul-sutu-projesi-devam

Yeni eğitim öğretim döneminde okul sütü projesi devlet okullarında devam ederken, özel okullardan bazıları uygulama dışında bırakılabilecek. Proje kapsamı dışında bırakılan özel okullarda en önemli kriter çocuklar için gerekli sütü karşılayıp karşılayamayacağı olacak. Okul giderleri karşılayamıyorsa ya da veliler istemiyorsa süt yardımı o okula yapılmayacak.

Okul sütü projesinde Pazartesi, Çarşamba ve Cuma olmak üzere haftanın 3 günü kutulu ve UHT özellikli 200 ml süt her bir öğrenciye verilecek. Sadece süt alerjisi olan öğrenciler uygulama dışında tutulacak. Okul sütü projesinde kullanılacak sütlerin sağlıklı olmasına, özel UHT teknolojisine sahip kuruluşlarda hazırlanmış olmasına ve sağlıklı ambalaj kullanılmış olmasına bakanlık ekstra özen gösterecek. Çocukların sütleri ayrıca severek içmeleri sağlanacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.