Maltepe Escort

Onlar Kimsesiz Değiller? Değil mi?..

Bu sabah uyandırıldılar…

Gözlerini açtıklarında yanlarında ne anneleri, ne de babaları vardı. Onları kaldıran bu işe gönül vermiş güzel insanlardı.

Kahvaltıya ne bir anne sesi, ne de bir baba sesiyle oturdular.

Etraflarında aynı kaderi paylaşan ağabeyleri, ablaları ve kardeşleriyle birlikteydiler.

Gülüşerek kahvaltı yapıyorlardı. Belki de kahvaltıdan sonra arkadaşlarıyla oynamak için heyecanla hızlı hızlı önündekileri bitirmeye çalışıyorlardı.

Belki de bahçeye çıkıp çocukken hepimizin yaptığı gibi top oynadılar, terlediler.

Belki de çoğunun böyle bir şansı bile yoktu.

Sokaktaydı…

Karnını doyurmak için çöplerden topladığı şeyleri satarak gelir elde etmeye çalışıyordu, okula gitmesi gerekirken…

Yaşantımız süresince istemsiz olarak o kadar çok şeyi unutuyor ve atlıyoruz ki, taa ki birileri bize hatırlatana kadar.

Agucuk ailesi olarak bizler de sizelere birşeyler hatırlatmak istedik.

Umarız bu sabah sizlerin uyanmasında ufak bir katkımız olur.

Biliyorsunuz ki blogumuz bizi; bir bebek sahibi olmak isteyenlerle, anneliğe veya babalığa hazırlananlarla, bebekleriyle en iyi ne şekilde ilgilenebileceklerini araştıranlarla, çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için çabalayan anne ve babalarla buluşturuyor.

Aklınıza takılan soruların hepsi, sizin dünyaya getirmeye karar verdiğiniz bebeğinizin, daha sağlıklı, daha ideal koşullarda bakımı ve büyütülmesiyle ilgili.

Bir bebek beklediğinizi öğrendiğiniz hatta sadece hayal kurmaya başladığınızda bile, dünyaya gelecek yeni bir insanın sorumluluğunu omuzlarınızda hissettiğinizi anlıyoruz.

Ebeveyn olmak keyifli olduğu kadar hayatınıza kattığı yeni sorumluluklarla kalan hayatlarınıza yeni bir şekil veriyor.

Bebeğiniz daha dünyaya gelmeden, dışarıda olup bitenleri anlamaya, öğrenmeye başlıyor.

Anne ve babalık bir çocuğa sahip olmaktan çok rehberlik etmek ve çocuğunuzla birlikte hayatı yeniden öğrenmeye başladığınız bir süreç haline geliyor.

Biliyorsunuz ki  çocukların ilgiye, sevgiye, içtenlikle desteklenmeye ihtiyacı var. Çünkü hayatı öğrenmek, hayatta kalırken dünyaya, çevreye duyarlı, dengeli ve sağlıklı yaşam koşulları oluşturmak çok emek isteyen uzun bir zamanı alıyor. İnsan yetiştirmek, bir bebeği kucağınıza alıp dünyayı öğretmek, aslında bir nesil yetiştirmenin küçük küçük parçalarından biri.

Çocuklarınızla ilgilendiğiniz zamanlar sadece oyun, eğlence amaçlı dahi olsa, onların ruhsal gelişimine tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük katkılar sağlıyor.

Siz çocuklarınızla biraz daha fazla vakit geçirmenin türlü yollarını ararken, maalesef bu imkâna sahip olamayan anne veya babalarını farklı nedenlerle kaybeden çocukların olduğu başka bir dünya dönmeye devam ediyor.

Hayatta kimsesi olmamak demek büyük bir hayat sorumluluğunu tek başına yüklenmek anlamına gelir. Bu nedenle kimsesiz çocuklar hayatta çocukluğunu yaşayamadan hayatın sorumluluğunu minicik omuzlarına yüklenenlerdir.

Aslında onlar çok güçlü çocuklardır. Minik bile olsalar herşeye rağmen hayatta var olma gibi büyük bir misyonu tamamlamışlardır.

Bayramların Türk toplumundaki her birey için anlamı büyük olsa da özellikle çocuklar için bayram çok özeldir ve çok farklı duyguları ifade eder.

Bayramlar; çocuklar için mutluluk, aile şefkati ve eğlencenin en fazla yaşandığı zamanlardır. Belki de ilk defa o gün çocuklar hep hoş görülür ve sevindirilir. Sene içerisinde çocukların en çok eğlendikleri zamanlardır bayramlar.

Bayram ve çocuk kelimesini bir araya getiren en önemli şey de çocukların bayramda dilediğince mutlu edilmesidir. Atamız da tüm dünya çocuklarına, geleceğin bireylerine 23 Nisan gününü onlar için bayram ilan etmiş. Sizce de biz yetişkinlerin biraz da durup düşünmesi gerekmez mi artık?  

Onların biyolojik olarak anne ve babaları olmasak da onlar için iyi bir yaşam koçu olabiliriz.

Her çocuk yeni bir dünya…

Gelin bu bayram ve her zaman onların, toplum olarak küçük dünyalarını aydınlatalım…

Sevgilerimizle…

 

Agucuk.net Ailesi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.