Maltepe Escort

Orgazmik Doğum Nedir? Mümkün Mü?

İlk olarak 2009 yılında terim olarak ortaya atılan orgazmik doğum beraberinde getirdiği böyle bir şey olur mu? Tartışmalarını da beraberinde getirmiştir. Yeni bir doğum şekli olarak düşünülebilir mi? Yoksa böyle bir şeyin olması mümkün değil mi? Konuyla ilgili her şeyi araştırıp sizlere aktarmaya çalışalım. Yöntemin ortaya çıkmasına yardım eden doğum koçuna göre sağlıklı doğum sağlıklı seksle mümkün.

Doğum sırasında zevk alınarak yani orgazma ulaşarak yapılan doğuma orgazmik doğum denilmektedir. Bu doğum yapılan araştırmalar sonucunda bazı kadınların orgazma benzeyen belirtiler göstermesi ve bazılarının da doğumdan sonra doğum sırasında çok zevk aldığını belirtmesiyle ortaya çıkmıştır. Bu durum mümkün mü şeklinde yapılan araştırmalar sonucunda da zevk alma durumunun nasıl gerçekleştiği konusuna açıklık getirilmiştir.

orgazmik-dogum

orgazmik-dogum

Bazı Kadınlar Neden Doğum Sırasında Zevk Alıyor

Aslında anatomik olarak incelendiğinde bu durum oldukça fiziksel anlamda mümkündür. Çünkü doğum sırasında rahim kasılır ve bu kasılma sırasında da hem vajina kasları hem de klitoris uyarılır ve orgazm benzeri zevk almalar yaşanabilmektedir. Aslında bu tüm bayanlar için mümkün bir durumken bazı bayanların acıdan başka bir şey hissetmemesinin birinci nedeni bu zevkin yaşanma yerinin orası olmadığı şeklinde kendini bastırması, ikinci nedeni de acı eşiği düşük olması nedeniyle stresten zevki algılayamamasıdır.

Orgazmik Doğumda Daha Az Ağrı Hissi

Konuyla ilgili yapılan araştırmalar bir kez daha göstermiştir ki, aslında doğa insana verdiği acının da çaresini sunuyor. Sadece önemli olan onu hissetmek… Doğum sırasında zevk almaya ve aldığı zevki yaşamaya odaklanan anneler her koşulda daha az acı çekmektedir. Bu nedenle kendinizi doğum sırasında sıkmamanızı ve anne olmanın tadını an ve an yaşamanızı öneriyoruz. Acınızın çaresinin zaten doğada gizli olduğunu göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.