Maltepe Escort

Oyuncak Alırken Nelere Dikkat Etmeli ?

Bir çocuğa oyuncak almadan önce bazı şeyleri bilmemiz çocuğumuzun sağlığını ve zeka gelişimini olumlu yönde etkileyecektir. Sağlıksız bir çok oyuncak satışa sunuluyor fakat bizler bilgili olur isek bu tuzaklara düşmeyiz. Bir oyuncak alırken ilk olarak o oyuncağın çocuğun yaşına ve gelişimine uygun olup olmadığına bakmalıyız. Örneğin beş yaşında bir çocuğa sekiz dokuz yaş çocuklar için uygun olacak oyuncak almak çocuğun oyuncağa olan ilgisini ve oynayamadığı için motivasyonunu düşürecektir. Oyuncağın üzerinde yazan güvenlik açıklamalarını mutlaka okumalı ve CE işareti bulunan ( AB’nin ve ülkemizin ortak güvenlik konusundaki kurlarının garantisi anlamına gelen işaretin bulunması. ) oyuncaklar tercih edilmelidir.

Oyuncakların çocuğa zarar verebilecek yuvarlak, sivri ve keskin parçalarının bulunmamasına özen gösterilmelidir. Alerji konusunda bünyesi hassas olan çocuklarda daha çok dikkat edilmelidir. En önemli ve en hassas konulardan biri ise çocukların boğazına kaçabilecek yutulabilecek kadar küçük parçaları olan oyuncaklar küçük yaşlarda tercih edilmemelidir. Güvenilir oyuncak mağazaları tercih edilmeli başka herhangi bir yerden oyuncak alınacak ise mutlaka etiketleri okunmalı oyuncaklar çocuklara verilmeden önce yıkanmalıdır. Pilli oyuncaklar tercih edilecek ise pilin konulduğu yerlerin vidalı olmasına dikkat edilmelidir.

Etiketler, kordonlar yutma ihtimaline karşı koparılmalıdır. Anne ve babalar oyuncağın kullanma talimatlarını mutlaka okumalıdır. Özellikle ses çıkaran oyuncaklar alınacak ise kulağa çok yakın tutulduğunda duyma kaybına neden olabileceğinden dikkatli ve özenle seçilmeli doğru kullanımı sağlanmalıdır. VE oyuncak alırken çocukların zeka gelişime yardımcı olacak şekilde yaratıcılığını, el becerilerini, hafıza ve hayal gücünün destekleyici oyuncaklar seçmeye özen göstermelisiniz. Kötü kokan plastikten yapılmış oyuncaklar almaktan kaçınınız. Çoğu oyuncakta yazan dikkat edilmesi gerek + yaş uyarılarına özen gösterilmesi de bu konuda büyük önem taşımaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.