Maltepe Escort

Oyuncak ve Okul Malzemelerinde TSE Damgasına Dikkat

Okulların açılmasıyla birlikte hem okul malzemeleri hem de okul öncesi eğitim için çeşitli oyuncaklar için alışverişler arttı. Ancak, oyuncak ve okul malzemelerinde yer alan bazı zararlı kimyasallar nedeniyle TSE başkanı anne ve babaları uyardı. Alışverişe çıkmadan önce bu uyarıları dikkate almanız çocuğunuzun sağlığı açısından büyük önem taşıyor.

Okullar açılmış olsa da çocukların eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için okul alışverişleri anne babalar tarafından hızla yapılıp tamamlanmaya çalışılıyor. Ancak okul malzemelerindeki tehlike için TSE başkanı Sebahat Korkmaz’dan ebeveynlere mutlaka dikkat etmeleri gereken bir uyarı geldi. Korkmaz uygun fiyatlı olsun diye çocuklarınızı tehlikeye atmayın, kaynağı belli ürünleri satın alın şeklinde anne ve babaları uyardı. Bu nedenle TSE damgasının satın alınacak ürünlerde mutlaka olması gerektiğini vurguladı.

tse-damgali-okul-malzemeleri-alin

tse-damgali-okul-malzemeleri-alin

Bilindiği gibi TSE damgası kaynağı belli olan ve kaliteli ürünlere verilen bir garanti. Anne babalar için elbette ki, bütçe ve maliyet önemli olacak. Ancak, TSE damgalı okul malzemeleri arasından düşük fiyatlısını seçmek en mantıklısı… Agucuk ailesi olarak sadece ucuz olmasından dolayı satın aldığınız ürünlerle çocuğunuzun sağlığını riske atmamanızı öneriyoruz.

Kaynağı Belirsiz Ürünler Sağlık İçin Büyük Tehdit!

Kaynağı belirsiz ürünlerde kullanılan malzemenin kalitesiz oluşu ve zararlı kimyasallar içermeleri nedeniyle çocuk sağlığı büyük tehlike altında. Bu malzemelerin yaptığı sağlık problemleri aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

  • Anne babaların en çok şikâyetçi oldukları rahatsızlık çocuklarda hiperaktivite ve davranış bozuklukları
  • Sinir ve bağışıklık sistemi bozukluklarına bağlı hastalıklar
  • Çağımızın tehdidi kanser
  • Son yıllarda küçük çocukları bile pençesine alan obezite sorunu

Çocuğunuzun sağlığı önemli olduğu için Korkmaz’ın açıklamalarına anne babaların mutlaka kulak vermesi ve belgesiz, kaynağı belli olmayan ürünleri tercih etmemelerini öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.