Maltepe Escort

Oyuncaklar Kız Çocuklarını Hayatta Pasif Olmaya İtiyor!

Oyuncaklar Kız Çocuklarını Hayatta Pasif Olmaya İtiyor!

İngiliz bilim camiasında oldukça önemli bir bilimci olan fizik profesörü Dame Donald, yaptığı açıklamada oyuncak seçiminin öneminden ve piyasadaki oyuncakların çocukları yanlış yönlendiğinden bahsetti. Oyuncakların insanların hayatına yön verdiğini vurgulayan ünlü fizikçi oyuncaklar kız çocuklarını hayatta pasif olmaya itiyor ifadesini kullandı.

Birçok bilim ve haber portalında yayınlanan haberlere göre piyasadaki oyuncaklar çocukları eğitmek ve eğlendirmesi gerekirken hayatta yanlış yönlendiriyor. Donald’ın söylediğine göre özellikle kız çocukları için üretilen oyuncaklar çocukları bilime ve üretkenliğe yöneltmek yerine hayatta pasif olmaya ve sadece çocuk bakıp yemek yapmaya itiyor. Bu şekilde kız çocuklarına negatif bir ayrımcılık yapmakla kalınmıyor ayrıca çocukların bilimle uğraşması da engelleniyor.

Uzmanlar Oyuncak Seçiminin Önemini Bir Kez Daha Vurguladı

Bilindiği gibi çocukluk döneminde çocuk eğitiminin en önemli ögesi oyun ve oyuncaklardır. Çocuklar oynayarak hayata hazırlanmakta, öğrenmesi gerekenleri öğrenmekte ve davranışlarını da yine oyunlarına göre şekillendirmektedir. Bu nedenle tüm çocuk gelişimi uzmanları ve sağlıkçılar her fırsatta oyuncak seçiminin önemini vurgulamaktadır. Ebeveynlere ise keşife, bilime ve yaratıcılığa yönelten oyuncakları seçmeleri konusunda uyarmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.