Oyuncaklardaki Tehlikeye Dikkat!

Oyuncaklardaki Tehlikeye Dikkat!
Eylül 29 06:00 2015 Makaleyi Yazdır

Çocukları sevindirmek, onların gelişimine ve eğitimine katkıda bulunmak için satın aldığımız oyuncaklar aslında onlar için felaket yaratabiliyor. Bu nedenle uzmanlar oyuncaklardaki tehlikeye dikkat çekiyor.

Günümüzde çocuk oyuncakları genelde plastik malzemeden yapılıyor. Ucuz olması nedeniyle de piyasada birçok ikinci kalite plastik malzemeden üretilen oyuncak bulunuyor. Bu oyuncakların alınması ise felaketlere yol açabiliyor. Plastik oyuncaklardaki en büyük tehlike içindeki zararlı kimyasal maddeler. Çünkü bu maddelerin çoğu alerjilere uzun vadede ise kansere yol açıyor.

Ucuz plastik oyuncakların bir diğer tehlikesi de sivri parçalara ve kesici kenarlara sahip olması. Bu tip oyuncakları ucuza mal etmek adına kötü işçilik yaptıkları için bu tür yaralayıcı özellikler çocuklarınıza zarar verebilmektedir. Yine bu tip oyuncaklarda küçük parça kullanımına özen göstermedikleri için çocukların yutarak ya da burunlarına sokarak rahatsızlanmasına sık rastlanmaktadır. Bu nedenle kalitesiz plastikten yapılmış oyuncakların alınmaması konusunda uzmanlar ebeveynleri uyarmaktadır. Hatta plastiğin hiçbir türlüsü pek de sağlıklı olmadığı için daha organik oyuncakların seçilmesi de bizim sizlere önerimizdir.

Bir yorum ekle

0 Yorum

Henüz Bir Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu bırakmak için tıklayınız...

Yorum Ekle

Yorumlarınız Güvende Olacak! E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır ve Üçüncü kişilerce paylaşılmayacaktır.
* alanlar girilmesi zorunlu alanlardır.