Maltepe Escort

Pirinç Unu Bebekler İçin Tehlikeli Mi?

Ek gıdaya geçen bebekler için sıvı gıdalar oldukça önem taşır. Bu nedenle de anneler bebeklerin beslenmesinde hem besleyici hem de sıvı mama olarak kolay hazırlanması nedeniyle pirinç unu mamalarını tercih etmektedir. Eski yıllarda daha çok kullanılmasına rağmen hala daha çok sayıda anne bebeklerini pirinç unu maması ile beslemektedir. Peki, pirinç unu mamaları bebekler için tehlikeli mi? bebeğimize bu mamaları vermeli miyiz? Uzman görüşlerini sizler için araştırdık.

pirinc-unu-mamasinin-zararlari

pirinc-unu-mamasinin-zararlari

Pirinç Ununun Zararları

Öncelikle soruyu evet zararlı şeklinde cevapladıktan sonra nedenlerini sizlere anlatalım. Öncelikle pirinç unu gibi beyaz yani işlenmiş tahıllar bebekler için zararlıdır. Bunların yerine bebek beslenmesinde daha sağlıklı olan tam tahıllar tercih edilmeli, ancak şeker intoleransı rahatsızlığı yaratmamak için tahıl grubunu da fazla tüketmelerine izin verilmemelidir. Pirinç unu öncelikle çok işlenmiş bir gıda olduğundan bebek beslenmesi için uygun değildir. İşlenmiş gıdaların bebeklerin ve çocukların beslenme önerileri içinde yer almamasının nedeni ise koruyucu maddeleri bol miktarda içermesinden kaynaklanmaktadır. Diğer yandan, pirinç unu bol miktarda şeker içermekte, insulin direnci yapmakta ve son olarak da kilo almaya yatkın hale getirmektedir. Bu nedenle bebeklere asla verilmemelidir.

Mamaların Çoğu Pirinç Unu İçeriyor

Piyasada bulunan mamaların çoğunun içeriğinde pirinç unu, bu yoksa bile işlenmiş tahıllar mutlaka bulunmaktadır. Bu nedenle bebeğinizin sağlığını korumak adına hazır mamalar uygun değildir. Mama yerine bebekleriniz için evinizde sağlıklı ek gıdalar hazırlamakta fayda büyüktür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.