Maltepe Escort

Ponponlardan Sevimli Hayvanlar Yapalım

Çocukların kıyafetlerini süslemek, onlara oyuncak yapmak ya da battaniye, yatak örtüsü gibi eşyalarını süsleyerek daha sevimli hale getirmek için ponponlardan sevimli hayvanlar nasıl yapılır ayrıntılarıyla açıklıyoruz. İstediğiniz renkte malzeme seçebilirsiniz. Ancak yapacağınız sevimli hayvana daha çok uygun olmasını istiyorsanız kendin yap projenizde kullanacağınız yün iplerini de aslına uygun olarak seçmenizi öneriyoruz.

ponpondan-sevimli-hayvan-yapimi-1

İlk olarak sevimli hayvan figürü yapmaya ponponları oluşturarak başlayın. Biz hayvanların aslına sadık kalarak yapmak istediğimiz için bej, beyaz ve sarı renk yün seçtik. Öncelikle kalın sağlam bir kartona iç içe geçmiş iki tane daire çizin. Bu dairleri keserek çıkarın ve elde ettiğiniz ortası delik dairenin bir ucunu keserek açın. Daha sonra bu daireleri kullanarak ip dolayıp her renkten bir büyük bir küçük olmak üzere ikişer ponpon oluşturun.

ponpondan-sevimli-hayvan-yapimi-2

Daha sonra oluşturacağımız civciv, kuzu ve tavşan için ağız, kulak ve göz parçalarını renkli deri kumaşlardan kesin. Bu şekilde hayvanların tüm parçaları hazırlanmış olacaktır.

ponpondan-sevimli-hayvan-yapimi-3

Tüm parçaların hazırlanmasının ardından sıra bunları silikon tabancasıyla birleştirmeye gelmektedir. En alta büyük boy ponponu üzerine daha küçük olanı silikonla yapıştırın. Ardından tüm yüz parçalarını da yapıştırarak sevimli hayvanları tek tek oluşturun.

ponpondan-sevimli-hayvan-yapimi-4 ponpondan-sevimli-hayvan-yapimi-5 ponpondan-sevimli-hayvan-yapimi-6

Bu yöntemler çok farklı hayvan figürleri oluşturmak mümkündür. Süslemeler dışında ponpondan sevimli hayvanları çocuk odası dekorasyonu için de kullanabilirsiniz. Örneğin aşağıdaki sepet içindeki oda dekorasyonu odaya sevimlilik ve şıklık katacaktır.

ponponlardan-sevimli-hayvanlar-yapalim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.