Maltepe Escort

Rapunzel Masalı

Klasik masallar arasında yer alan Rapunzel çocukların en sevdiği hikayelerden birisidir. Bu nedenle bugün masal bölümünden yayınlayacağımız Rapunzel masalını okuyup çocuğunuza anlatabilirsiniz.

Eski zamanlardan birinde çocukları olmayan bir çift yaşıyormuş. Bu çift her ne kadar çocukları olsun istiyorsa da bu bir türlü mümkün olmamış. Günün birinde hamile olduğunun farkına varan bayan sevinçten havalara uçmuş. Bebek bekleyen bayan bir gün vakit geçirebilmek adına yan bahçedeki çiçekleri ve güzellikleri seyrederken cadının evinin bahçesindeki güzel marullara gözü takılmış ve içinde marullara karşı büyük bir istek uyanarak ben bundan yemezsem ölürüm demiş. Marulların hayaliyle yaşamaya başlayan kadın gün geçtikçe yemeden içmeden kesilmiş bunun yanında da zayıflamış. Kocası eşinin bu haline çok üzülüyormuş ve cadının evinde bulunan bahçeye girerek bir avuç marul almaya karar vermiş. Bu çok tehlikeli olsa da sonunda tüm cesaretini toplayarak marullardan alıp hamile eşine getirmiş. Kadın marullardan büyük bir iştahla yemiş ancak doymamış.

rapunzel-masali-oku

rapunzel-masali-oku

Marul yeme isteği daha da artan eşi için bu kez marul bahçesine tekrar girmeye karar vermiş. Ancak bu kez onu bahçede daha önce pusuya yatan cadı bekliyormuş. Adam marulu almış almasına ancak cadıya da yakalanmış. Cadı adama çok kızmış sen benim bahçeme girip marullarımı nasıl alırsın diye ona kükremiş. Ancak adam tüm korkusuna rağmen sakin davranarak karısının hamile olduğunu ve bu marullar için yemeden içmeden kesildiğini o nedenle de almak zorunda kaldığını onu affetmesini söylemiş. Cadı bu anlatılanlar karşısında yumuşamış gibi görünerek tamam ne kadar istersen al marul ancak, şartım şu ki bu çocuk doğduğunda bana vereceksin demiş. Adam hemen kabul etmiş. Aradan aylar geçmiş çocuk dünyaya gelmiş ve cadı onu dünyaya geldiği ilk gün alarak bir kuleye yerleştirmiş. Ona bahçedeki marulun cinsi olan Rapunzel ismini veren cadı yetişkin bir kız olana kadar ona çok iyi bakmış. Kız kulede büyüyor kimseyle görüşmüyormuş. Kulenin kapısı da yokmuş üstelik. Sadece küçük bir pencere varmış ve cadı geldiğinde Rapunzel’e seslenir, kız saçlarını aşağıya sallar ve cadı tırmanarak yanına çıkarmış.

Günler bu şekilde geçerken bir gün Rapunzel’in şarkı söyleyen sesini ormanda avlanmaya çıkan prens duymuş. Prens bu sese aşık olunca kuleyi bulmuş ve cadının nasıl kızın saçına tutunarak yukarı tırmandığını izlemiş. Daha sonra cadı gittiğinde kısık sesle Rapunzel’e cadının seslendiği gibi uzat saçlarını diye seslenmiş. Uzatılan saçlardan tırmanan prens Rapunzel’e kendisinin sesine aşık olduğunu ve onunla evlenmek istediğini söylemiş. Ancak Rapunzel cadının onu buradan göndermesinin imkansız olduğunu söylemiş. Akıllarına parlak bir fikir gelmiş. Rapunzel prense sen her geldiğinde bir parça ipek ip getir, ben de onları birbirine ekleyerek bir merdin yapıp kaçalım demiş. Planları sorunsuz işleyip cadının haberi olmadan merdiveni tamamlamışlar. Ancak, bir gün cadı Rapunzel’i ziyarete geldiğinde kız ‘anne prens neden senden daha hızlı saçıma tırmanıyor’ deyince cadı işlerin farkına varmış ve çok sinirlenmiş. Hemen Rapunzel’in saçlarını keserek çöle göndermiş ve prensi kulede beklemeye koyulmuş. Prens seslendiğinde aynı şekilde kesilen saçları uzatmış ve tırmanan prense çok kötü kızarak aşağı atmak suretiyle cezalandırmış. Yere düşen prensin gözlerine yerdeki dikenler batmış ve kör olmuş. Kör bir mecnun şeklinde çöle doğru yola çıkan prens aradan yıllar geçtikten sonra çölde Rapunzel’in şarkı söyleyen sesini duymuş. İki âşık tekrar karşılaşmışlar. Rapunzel mutluluktan iki damla gözyaşı dökmüş ve prensin gözlerine değen bu gözyaşı körlüğünü yok etmiş. Hemen evlenen iki âşık prensin ülkesine giderek sonsuza kadar mutlu yaşamışlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.