Maltepe Escort

Sağlıklı Bebek Mobilyası Nasıl Seçilir ?

Bir bebeğe mobilya seçme süreci oldukça zor gibi gözükse de planlı bir şekilde öneriler dikkate alındığında aslında çok eğlenceli bir hal aldığını göreceksiniz. Eğer doğacak olan bebek ilk çocuk ise aile için ilk deneyim demek olacak ve çevrelerinden, aile büyüklerinden yardım almak isteyeceklerdir. Fakat bu ailenin kafasını daha çok karıştırmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bunun için ailelere tavsiyelerimiz kendilerinin araştırıp sağlıklı mobilya seçimlerinin püf noktalarının okumalarını öneriyoruz. Bebeğinizin sağlığı için seçeceğiniz mobilyalarda güvenliğine ve rahatlığına da dikkat etmeniz şart. Çoğu kişinin yaptığı gibi renk ve modeli güzel diye mobilya almak gibi bir hataya düşmemek için aman dikkat.

Mobilyaların yapımında kullanılan MDF masif tutkal gibi kimyasal malzemelerin oranları mobilyaların üzerinde kullanılan boyların ağır metal içermesi bebeklerde zeka geriliği, bilişsel ve davranışsal sorunlara neden olabilmekte bu kadar riskin bulunduğu halde dikkat etmemek bebeklerimizin sağlığını iki elimizle tehlikeye atmak demek. Bebek odası için seçilen malzemelerin kaliteli olması ve bebek sağlığına uygun üretilmiş olması gereklidir. Bunu için seçim yaparken şunlara dikkat etmeliyiz:

Bebek takımlarının çekmece ray amortisör sistemlerinin bebek güvenliği için uygun olması bebeklerimizin parmaklarının sıkışmaması için bire bir. Mobilyalarda kullanılan köşe hatlarının yuvarlatılmış olanlarının tercih edilmesi. Mobilyaların üzerinde taş, tüy veya değişik aksesuarları beğenip sırf güzel gözüküyor diye tercih edilememelidir bunların gelecekte kopma ihtimalleri göz önünde bulundurulmalıdır. Bebek yataklarında kullanılan nevresim takımları, yastıklar, yorganlar polyester değil de pamuklu olması tercih edilmelidir. Ve en önemli detaylardan birisi bebeğin yatağının mutlaka yarı ortopedik ve pamuk yüzeyli olmasına önem gösterilmeli. Bebeğinizin sağlığının her şeyden önemli olduğu bilinciyle mobilya seçmeniz gerektiğini unutmayın. Ucuz ya da pahalı mobilya diye ayrım yapmak yerine özelliklerin bulunup bulunmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.