Sağlıklı ve Kolay Doğum İçin Öneriler

Sağlıklı ve Kolay Doğum İçin Öneriler
Temmuz 22 03:16 2015 Makaleyi Yazdır

Anne adaylarının gebe olduklarını öğrendikleri andan itibaren en çok endişe yaşadıkları konu sağlıklı bebek dünyaya getirmek ve kolay doğum yapmaktır. Çünkü doğum süreci hem fiziksel hem de psikolojik olarak kendini hazır hisseden anne adaylarında çok daha kolay atlatılmaktadır. Bu nedenle hamile bayanların sağlıklı ve kolay doğum için öneriler sunduğumuz yazımızı mutlaka okuması gerekmektedir.

1. Kolay doğumun altın kuralı anne adayının kendisini psikolojik olarak hazırlamasıdır. Bunun için annenin doğumun zorlukları yerine bebeğini kucağına aldığında ne kadar mutlu olacağını düşünmesi en doğru yaklaşımdır.

2. Son zamanlarda yapılan araştırmalarda folik asit takviyesinin doğumu kolaylaştırdığı ortaya koyulmuştur. Bu nedenle anne adaylarının doğumdan önce doktor kontrolünde folik asit takviyesine başlaması önerilir.

3. Elbette ki, beslenme doğum öncesinde çok fazla önem taşımaktadır. Dengeli beslenmek adına protein, vitamin, karbonhidrat alımını dengeleyin.

4. Hamile bayanların hafif egzersizler yapması kaslarının daha esnek, vücutlarının ise daha güçlü olmasına neden olduğu için doğumu oldukça kolaylaştırmaktadır.

5. Doğum sancılarınız oluşmaya başladığında stresi bir kenara bırakarak kendinizi olayların akışına bırakın. Bağırmak isterseniz bağırabilirsiniz, önemli olan kendinizi rahatlatmanız.

Bir yorum ekle

0 Yorum

Henüz Bir Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu bırakmak için tıklayınız...

Yorum Ekle

Yorumlarınız Güvende Olacak! E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır ve Üçüncü kişilerce paylaşılmayacaktır.
* alanlar girilmesi zorunlu alanlardır.