Maltepe Escort

Sezeryandan Ne Kadar Sonra Hamile Kalınabilir?

Bir çocuk sahibi olmak her kadın için eşsiz bir tecrübedir. Normal doğum ya da doğal doğum yapmayı düşünmüş olabilirsiniz. Fakat kimi zaman sağlık koşulları normal doğum yapmanıza müsaade etmez. Bu tip durumlarda sezeryanla doğum yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Bazı durumlarda sezeryan önceden planlanabilir. Doğum sırasında acı çekmek istememek, kalp rahatsızlığı ya da solunum sorunları gibi normal doğuma izin vermeyen durumlar önceden bilinebilir. Sebep her ne olursa olsun doğum sonrasında vücudunuzda iyileşmesi gereken izler kalır.

Bu durum doğumdan sonra tekrar hamile kalınabilecek süre aralığını uzatır. Sezeryan sonrası tekrar hamile kalabilmek için önerilen süre 12 – 16 ay arasıdır. Süre uzun gibi gözükebilir ama bu sürenin önerilmesi için geçerli sebepleri vardır.

  • Her kadının kendini iyileştirme sistemi vardır. İyileşmek için harcanan zaman, vücudunuzun ne kadar hızlı kendini toparlayabildiği ile ilgilidir.
  • Sezeryandan sonra komplikasyonlar yaşamışsanız, iyileşme süreniz ve ara vermeniz gereken süre uzar.
  • Sezeryan acil müdahale gereği gerçekleşmişse, normale dönmek için daha fazla zamana ihtiyacınız olabilir.

Genel olarak sezeryan sonrası tekrar hamile kalabilmek için önerilen süre aralığı minimum 1 yıldır.

Sezeryandan Sonra Tekrar Hamile Kalmak İçin Neden Ara Vermek Gerekir? 

Çiftler bazen ilk çocuk ile ikinci çocuk arasında fazla yaş farkı olmasını istemezler. Ya da doğum sonrasında bebeğin kaybı gibi üzücü şeyler yaşanmış olabilir ve tekrar çocuk sahibi olmak isteyebilirler. Ancak her durumda, sezeryan sonrası tekrar hamile kalmak için yeterli süre olmalıdır.

  • Vücudunuz hamilelik süresince fazlasıyla yorulmuştur. Tekrar güçlenmek ve yeni bir bebeğin gelişimine yeterli olmak için toparlanması gerekir.
  • Sezeryan karın bölgesinde yapılan bir cerrahi müdahaledir. Yeni bir doğum karın bölgesindeki toparlanmayı ve iyileşmeyi engelleyebilir.
  • Doğum sonrası ve sezeryan sonrası psikolojik olarak zayıf olduğunuz bir dönem geçirebilirsiniz. Bu gibi durumlarda vücudunuz yeni bir bebeğin ihtiyaç duyduğu gelişim için yeterliliği sağlayamayabilir.
  • Sezeryanla doğumdan hemen sonra doğal yollarla hamile kalma imkanı genellikle oldukça düşüktür. Üremeyi artıracak ilaçlar kullanmanız gerekebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.