Maltepe Escort

Sıcak Su Torbaları ve Isıtıcılar Hamilelikte Kullanılabilir mi?

Hamilelik boyunca vücut sıcaklığını artıran şeyler, sıcak banyolar, saunalar anne adaylarının özellikle uzak durması gereken şeyler arasındadır. Vücut sıcaklığının aşırı artışı, özellikle ilk 3 aylık dönemde düşük tehlikesi yaratabilir. Ancak zaman zaman kas ağrıları, kas tutulmaları, sırt ağrıları çeken anne adayları, bölgesel olarak ısıtıcı kullanıp kullanamayacaklarını merak ederler. Sıcak ortamlar, sıcak banyo hamileliği tehlikeye atarken, bölgesel olarak kullanılabilen ısıtıcılar tehlikeli değildir. Bu ayrımda, ısıtıcının tüm vücudu ısıtıp ısıtmadığına bakmak yeterlidir.

Hamileyken Sıcak Su Torbası veya Isıtıcı Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler;

Eğer hamileyken sıcak su torbası ya da bölgesel ısıtıcılar kullanmak istiyorsanız, birkaç güvenlik ölçüsüne dikkat etmeniz gerekiyor.
– Sadece düşük sıcaklılarda olan ısıtıcıları kullanın. Elektrikli ısıtıcılar kullanıyorsanız en yüksek derecelerden uzak durun. Isıtıcıyı ağrıları geçirme ve kasların gevşemesi için kullandığınızı unutmayın. Amaç ısınmak ve vücut sıcaklığı artırmak değil.
– Sıcak su torbası, ısıtma pedi benzeri ısıtıcıları uzun süreler kullanmayın. Varsa alarmını yoksa saatinizi 20 dakikaya ayarlayın.
Kas ağrıları ve tutulmalar için bu süre fazlasıyla yeterli olacaktır.

sicak-su-torbalari-ve-isiticilar-hamilelikte-kullanilabilir-mi-2
– Isıtıcıyı belirli bir bölgede kullanın, mesela sırtınızın ağrıyan sağ-sol tarafı gibi
– Karnınıza ısıtıcıya kesinlikle temas ettirmeyin. Bu çocuğunuz için risk oluşturabilir.
– Olası karın ve çevresi ağrılarında ısıtıcı ve sıcak su torbalarını kesinlikle kullanmayın. Bu bölgelerdeki ağrılar yolunda gitmeyen başka bir şeyin belirtisi olabilir. Bu tip ağrılarda mutlaka doktorunuza danışın.
– Isıtıcıları uyumak üzereyken veya uyurken kullanmayın. Çok fazla ısınmaya sebep olabilirler ve kontrol edemeyebilirsiniz.
– Kullanmak istediğiniz alanda mutlaka bir kıyafet, örtü ya da pattaniye kullanın, ısıtıcıyı direk temas ettirmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.