Maltepe Escort

Siyah Noktalar İçin Kesin Çözüm Maskesi

Beslenme bozuklukları ve hormonal dengesizlik nedeniyle yüzdeki siyah noktalarda bir hayli artış yaşanmaktadır. Özellikle hamilelik, loğusalık ve adet dönemleri gibi hormonal pikler ve düşüşler yaşayan bayanların siyah nokta problemi daha da artabilmektedir. Hal böyle olunca da bu çirkin görüntünün önüne geçmek aynı zamanda da cilde daha fazla zarar vermemek için evde uygulanabilecek etkili cilt bakım çözümleri aranmaktadır. Bu yazımızda vereceğimiz maske tarifi siyah noktalara düzenli uygulandığında kesin çözüm olmaktadır. Güzellik ve bakım bölümümüzde sizler için yayınlıyoruz.

siyah-nokta-problemi

siyah-nokta-problemi

Öncelikle diyet ürün satan yerlerden ya da aktarlardan bir miktar yulaf satın alın. Yulafın cildi temizleyici etki gösteren bir lif yapısı vardır. Bir miktar yulafı blendırdan geçirerek toz haline getirin. Bunun üzerine 1 çorba kaşığı yoğurt ekleyip krem kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Yoğurt içinde bulunan asitlerle yağ dengesini sağlayarak siyah nokta oluşumunu engellemektedir. Karışımın içine bir miktar da zeytin yağı ekleyerek cildi yumuşatıcı etki yaratabilirsiniz. Güzelce karıştırdığınız bu karışımı sorunlu kısımlara sürün. 15 dk bekletip ılık suyla maskeyi temizleyin.

Bu maske hem yüzünüzü yumuşacık ve parlak hale getirmekte hem de siyah noktaları önlemektedir. Düzenli kullanımda siyah nokta problemine kökten çözüm sağlamaktadır. Haftada en az 1 kez, yağlı cilt problemi olanların ise 3-4 günde bir yapmaları önerilmektedir. Ayrıca siyah nokta tedavisinde cilt temizliği de bir o kadar önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.