Maltepe Escort

Siz Bebeğinizin Kıyafetlerini Nasıl Yıkıyorsunuz?

Yeni anneliğin ilk günlerinde bebeğinizin kıyafetlerini yıkamanız gerektiğinde sizin de aklınızda soru işaretleri olabilir. Bebeğin cildi özellikle ilk günlerde çok hassas olacağı için, yeni aldığınız kıyafetleri giydirmeden önce mutlaka yıkamanız gerekir. İlk yıkamada raf tozu, tekstil tozu gibi gözle görülmeyen toz zerreleri temizlenir. Bu yıkamayı elde yapmanız hem kullanılmamış kıyafetin yıpranmasını engeller hem de sizin için eğlenceli olabilir.

Sonrasında ise bebek kıyafetlerinin çoğunu makinede yıkayabilirsiniz. Kıyafetlerin etiketinde yer verilen yıkama talimatları size büyük oranda yardımcı olur. Ancak bebeğin cildine zarar verebileceği için bu etiketleri de kesmeniz gerekecektir, etiketlere kesmeden önce göz atmanızda fayda var. Makinede yıkamaya karar verdiyseniz, birlikte yıkayabileceğiniz diğer kıyafetleriyle birlikte bir çamaşır filesi kullanabilirsiniz. Bebeğin kıyafetlerinin yetişkin kıyafetleri ile birlikte yıkanması hem yıkama suyu derecesi hem de deterjan seçimi farklı olacağı için zaten mümkün olmaz. Olsa bile kendi kıyafetlerinizle birlikte yıkamak için en az 2,5-3 yaşına gelmesini beklemelisiniz.

Üst için kullanılan kıyafetlerle, bez bölgesinde kullanılan kıyafetlerin yıkama suyunun farklı olmasına dikkat etmeniz hijyen açısından önemli bir konu. Makinede birlikte yıkayacaksanız bile bir ön yıkama gerekecektir.

Renklilerle, beyazların ayrı yıkanması, ek gıdaya başlandıktan sonra farklı lekelere göre suda bekletme gibi gereksinimler ortaya çıkacaktır. İlk aylarda elde yıkama uygun olurken, 6 aydan sonra yine düşük ısılarda çamaşır makinesi kullanmanız kıyafetlerin temizliğinden emin olmanızı sağlayacaktır.

Bebeklerin cildi her tür kimyasala karşı duyarlı olduğu için, sabun tozu ya da bebekler için özel olarak üretilmiş deterjanları tercih edebilirsiniz. Kokulu deterjanları, yumuşatıcıları anneler çok sevsede, alerjik etki riski, bu tür deterjanlarda daha fazladır. Kokuların temizliğin derinliğinde gerçekten bir etkisi yoktur. Ama bebeğinizin kıyafetlerini yıpratmayan, lekeler konusunda daha etkili bir deterjan arıyorsanız bebekler için üretilmiş sıvı deterjanlardan birini tercih edebilirsiniz.

Bebek kıyafetlerinin yıkanması kadar önemli olan bir diğer konuda, temiz, nemsiz, tozsuz bir yerde iyice kurutulmasıdır. Şehirlerde yaşayanların açık havada, güneşli bir bahçe veya balkonda kıyafet kurutma imkanı genelde azdır. Kurutma makineleri kendi kıyafetlerinizde kullandığınızdan daha düşük ısı ve devirde kullanılabilir. İlk 9-12 ayda kıyafetlerin ütülenmesi, bebek kıyafetlerinin temizliği açısından önemlidir. Farklı koşullarda hayatta kalabilen bakterilerin bebeğinize ulaşmaması için, ütüleyerek kıyafetleri maksimum hijyenik koşullara getirebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.