Maltepe Escort

Soğuk Havalarda Bebekler Nasıl Giydirilmeli ?

Kış geldi, minik yavrunuz nasıl giyinecek ya da onu nasıl soğuktan korursunuz? İşte yanıtı.
Kış ayında, havalar soğuduğu için evde ya da dışarıda yetişkin insanlar daha kalın, yünlü kıyafetler tercih ederler. Çünkü yetişkinler, havalar soğuduğunda vücut sıcaklığını dengelemek için daha kalın kıyafetlere ihtiyaç duyar.
Yeni doğan bir bebeğiniz varsa kendi vücut ısınızla bebeğinizin vücut ısısı farklı olduğu için, evinizin sıcaklığı ne kadar size göre sıcak olursa olsun kolay ısı kaybettikleri için, bebeğinize göre bu ısı miktarı düşük olabilir. Bebeğinizin vücut ısısını termometre yardımıyla ölçerek anlayabilirsiniz.

Bebeğinizin vücut ısısının 36 ile 37.2 derece arasında olmalıdır. Termometre ile ölçtüğünüzde 36 dereceden düşükse bebeğiniz üşüyor demektir. Bu demektir ki bebeğinizi biraz daha fazla giydirmeniz gerekir. Ancak 37.2 den fazla ise bebeğinizi çok fazla giydiriyorsunuz anlamına gelir. Bu nedenle daha ince kıyafetler giydirmeli ve bebeğinizin vücut ısısını ayarlayarak giydirmeniz gerekir. Oda sıcaklığını ayarladıktan sonra artık bebeğinize kıyafet seçiminde dikkat olmanız gerekir.

Bebeğinizi kış aylarında dışarı çıkarken bir kat daha fazla kıyafet giydirmeniz gerekir. Bunlar; eldiven, atkı, mont gibi sıcak tutacak kıyafetler olmalıdır. Ancak bebeğiniz ev gibi kapalı ortamlara girdiğinde, oda sıcaklığı kendisine göre normal ise, artık üst üste kıyafet giydirmek yerine kolay çıkarılabilecek ince ve rahat kıyafetler giydirilmesi gerekir. Mümkün olduğunda kapalı ortama girerken bebeğinizin kalın kıyafetlerini çıkarmanız gerekir. Arabayla dışarı çıkıldığında ya da toplu taşıma araçlarına binerken bebeğinizin kıyafetlerinden bir kaçını çıkarmanız gerekir. Çünkü, soğuk ortamdan sıcak ortama girerken bebeğiniz terler ve hastalanmasına neden olur.

Bebeklerin cilt yapıları hassas olduğu için pamuklu kıyafetler tercih edilmeli. Kalın keten, tüylü, saten tarzı kıyafetler bebeğinizin cildini tahriş edebilir, alerjik reaksiyonlar göstermesine neden olabilir.  Soğuk havalarda bebeğiniz daha çok kalori yakar, bebeğinizin beslenmesine dikkat edilmesi ve normal öğününden biraz daha fazla kalorili yiyecekler tercih edilmesi gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.