Sonbahar Hamile Ayakkabı Modelleri

Sonbahar Hamile Ayakkabı Modelleri
Ekim 01 01:04 2015 Makaleyi Yazdır

Ayakların vücudun hamilelik boyunca en çok yorulan ve ilgi gösterilmesi gereken kısmı olduğunu söylersek abartmış olmayız. Gün içinde hareket etmekten, hareketsiz kalmaktan, beslenme şeklinin etkilerinden, su tüketmemekten hep ayaklar etkilenir. Sonbahar ayları geldiğinde bu koşullara bir de havaların serinlemesi eklenir. Ayakların üşütülmesi hamileliğin seyrini etkileyecek türden enfeksiyonlara sebep olabileceği için özen göstermeniz gerekir. İlaç kullanamayacağınız için ya da kullanacağınız etkilerin az çok yan etkileri aklınızda soru işaretleri oluşturacağı için önlemlerinizi baştan almanızda fayda var.

Ayaklarınızı üşüterek yakalanabileceğiniz rahatsızlıkların başında idrar yolu enfeksiyonu, genital siğiller, mantar oluşumu, rahim içi enfeksiyonları, gaz sancıları, şişkinlik oluşması sıralanabilir. Öncesine dayanan şikayetleriniz varsa romatizmal ağrılarınız da uyandırılabilir.

Genel sağlığınızı ve hamilelik sürecini korumak için şıklığınızdan vazgeçmenize gerek yok. Hem ayaklarınız yorulmasını engelleyecek, hem de ısısını koruyacak,şık, mümkünse kaliteli ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Sonbahar hamile ayakkabı modellerinden birini seçerken, daha sonrada kullanabileceğiz bir modelde karar kılabilirsiniz, hepsi oldukça şıklar.

2015 sonbahar modasında hamileler için ayakkabılara sıkça rastlamak mümkün. Özellikle kısa topuklu ve kısa boyunlu botlarla kendinizi oldukça rahat hissedebilirsiniz. Hemen her sene farklı malzemelerle koleksiyonlarda yerini alan looferlar bu sene, kendinden desenli kumaşlarla tasarlanmış olarak karşımıza çıkıyor.

Yine modayı takip edenlerin dolabında olan Oxford modeli, bağcıklı ayakkabılar düz ayakkabıları seven anne adayları için bir ayakkabı modeli.

Ayakta uzun süre kalan ve normal zamanda sıkça topuklu ayakkabı tercih eden hamile bayanların, bu senenin modasıyla uyumu bozmadan kullanabilecekleri dolgu topuklu kısa botlarda bulunuyor. Sıcaklığın daha yüksek olduğu günlerde kullanabileceğiniz babet ve yürüyüş ayakkabılarıda ilginizi çekebilir.

Bir yorum ekle

0 Yorum

Henüz Bir Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu bırakmak için tıklayınız...

Yorum Ekle

Yorumlarınız Güvende Olacak! E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır ve Üçüncü kişilerce paylaşılmayacaktır.
* alanlar girilmesi zorunlu alanlardır.