Maltepe Escort

Sonbahar Hamile Kıyafet Seçimi

Hamileliliğin dışardan bakıldığında görünür hal alması genelde 5. aydan itibaren yaşanır. Ama anne adayı vücudundaki değişimleri, küçük farklılıkları 2. ayın sonundan hissetmeye başlar. Kilo almak, ayakların şişmesi, vücut ısısında ani değişmeler hamileliğin erken aylarında yaşanmaya başlar.

Hamilelikte kıyafet seçiminin bu dönemin önemli konularından olmasının sebebi sadece bunlar değil elbette. Annenin mevsim sıcaklıklarına göre tedbirli olması, hastalanmaması için şarttır. Yaz-sonbahar geçisinde 7-8 derecelik ısı düşüşünün yaşanacağı önümüzdeki günlerden itibaren, soğuk algınlığı, grip gibi mevsim hastalıklarına yakalanmak, annenin sağlığıyla birlikte bebeğin gelişimini de olumsuz etkileyebilir.

Hamileler sonbahar aylarında mutlaka dolaplarında olması gereken kıyafetleri bu günlerde gözden geçirebilirler. Havanın serinlemesiyle birlikte anne adaylarının en çok ihtiyaç duyacağı kıyafetlerin başında yelekler geliyor. Zevkinize göre klasik veya spor bir yelek tercih edebilirsiniz. Önemli olan terleyip vücut ısısının birden düşmesini engellemek.

Yaşadığınız yerin sıcaklıkları daha erken düşmeye başlamışsa veya evden erken çıkıp saatler sonra dönecekseniz, fazla kalın olmayan bir hırka veya ceket giyebilir ya da yanınıza alabilirsiniz. Önemli olan hastalanmadan kendinize yeterince dikkat etmenizdir.

Gün içinde aynı ortamda bulunuyorsanız, evde ya da ofiste uzun saatler geçiriyorsanız, bulunduğunuz ortamı ısıtmak veya serinletmek yerine kıyafet seçimini ortama göre yapabilirsiniz. Klima kullanılan yerlerde mümkün oldukça klimanın kapatılmasını rica edebilir ya da cereyanda kalmayacak şekilde uzağında durabilirsiniz. Kalın olmayan ama ısı kaybını önleyen uzun kollu kıyafetler, sürekli aynı mekanda zaman geçirenler için uygundur.

Modayı yakından takip eden biriyseniz de, sonbahar hamile kıyafet seçiminde rahatlık ve sağlığı korumak önceliğiniz olacak şekilde seçimler yapmanızı öneririz. Bu dönemde kıyafet seçeneklerinizin azaldığını, her ay vücut ölçülerinizin değiştiği için önceki aylarda giydiğiniz kıyafetleri giyemediğinizi de biliyoruz. Ama bu süreci bütün anne adayları yaşıyor ve hamilelerin için alternatif modellerin sayısı da oldukça fazla.

Hergün ne giyeceğinizi bulamıyorsanız, düşük bel pantolon ve üzerine giyebileceği bluz ve tşörtleri kullanabilirsiniz. Günlük hayatta ya da iş kıyafeti olarak seçebileceğiniz modern hamile elbiselerini de unutmamak lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.