Maltepe Escort

Sonbahar Gelirken Bebek Kıyafeti Seçimi

Yazın sonlarına yaklaştığımız şu günlerde, bebeğiniz için bir kıyafet alışverişi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu mevsimde de her mevsim olacağı gibi bebeğiniz için rengarenk, şık kıyafetler bulabilirsiniz.

Mevsim geçişlerinde bebeklerde hastanlanma oranı artıyor. Hava sıcaklığının düşmesiyle, sonbahar gelirken bebek kıyafeti seçimi önem kazanıyor. Bebeğin ısı farklıklarına ve farklı bir mevsime adapte olması için bilinçli kıyafet seçmemiz gerekiyor. Kıyafet seçerken yaşadığınız yerin sonbahar aylarında ne kadar serinlediğine, denize yakınlığına, nem oranına göre kendiniz gözlem yapabilirsiniz.

Bebekler genellikle kalın kıyafetleri sevmezler. Hem de kalın kıyafetler ısı geçişi ve sıcak tutma konusunda sanıldığı kadar uygun değildir. Emzirme sırasında ya da daha kısa hareketlerde daha çabuk terledikleri düşünülerek bebek kıyafet seçiminde daha sık değiştirilmeye uygun, mümkünse önden açılan, çıtçıtlı kıyafetler tercih edilebilir.

Kalın kıyafetler sıcaklığı dışarı bırakmadığı için vücut ısısının hızlı artmasına sebep olabilir. Özellikle günlük kıyafetle uyuyan bebeğin kıyafetleri azaltılmalı, kıyafet yerine ince bir battaniye ile uyumasına özen göstermelisiniz.

Pamuklu malzemeden kısa kollu, askılı bodylerle yine çok kalın olmayan tişört, şort ile kombinler yapabilirsiniz. Kız çocukları için etek ve taytlarlar sık sık tercih edilebilir.

sonbahar-kiz-bebek-kiyafetleri

 

Terlemeyeceği şekilde giydirdiğiniz bebeğin, üşümediğinden de emin olmalısınız. Akşam saatlerinde ya da balkonda terasta bulunacağınız saatlerde kullanmak için ince triko bir hırka ya da şal bebeğinizin, çocuğunuzun dolabında olmalı.

sonbahar-erkek-bebek-kiyafetleri

Bebekler kıyafetlerin farkına varmaya başladıklarında çorap giymeyi sevmeseler de, sonbahar aylarında çorap giydirmeye başlamalısınız. Penye patikler bebeğiniz için pratik bir çözüm olabilir.

Pamuklu ya da penye malzemelerin yanı sıra, naylon içermeyen trikoton, polikoton malzemeler kullanılan, vücut ısısını koruyan ama terletmeyen kumaşlar yaz sonu ve sonbahar ayları için uygun olabilir. Gömlek ya da elbise olarak giydirebileceğiniz kıyafetlerin içine ince pamuklu fanila giydirmeniz faydalı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.