Maltepe Escort

Sonbahara Uygun Cilt Bakım Maskeleri

Sonbahar mevsimine geçiş hem cildin yağ dengesini etkileyen hem de vücudun genel olarak direncinin düştüğü bir dönemdir. Bu geçişte hem sağlıklı beslenme hem de cildinize yapacağınız bakımlarla cildinizi koruyabilir ve güçlendirebilirsiniz.

Kurumuş Ciltler için Ballı Maske

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı bal
  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi

Yulaf ezmesini toz haline getirecek şekilde inceltin. Malzemelerin tamamını kıvam alana kadar karıştırın.  Bu maske göz çevresi için uygun olmadığından, göz bölgesini açıkta bırakacak şekilde yüzünüze sürün. 10-12 dakika bekletmeniz yeterlidir. Ilık suyla temizleyerek çıkarabilirsiniz.

Sonbahara uygun olan bu cilt bakım maskesiyle, tatil dönüşü yorgun düşmüş cilt cildinizi canlandırabilirsiniz. Özellikle şehirde toz, hava kirliliği ile yaşayan anne adayları ve kadınlar kullanabilirler. Hamilelik döneminde kozmetik kullanma imkanı azalan annelerin tercih edebileceği bir maskedir. Haftada 2 kere uygulanabilir.

 

Cildi Canlandırmak için Doğal Maske

Sonbahara aylarında kullanabileceğiniz bir diğer maske ise, zellikle kuru bir cilde sahipseniz, sık sık nemlendirmek ve düzenli olarak beslemek zorundasınızdır. Sonbahar geçişinde kuru ciltler daha çabuk etki altında kalırlar. Günlük olarak uygun bir nemlendirici kullandığınız halde cildiniz solgunsa ve hemen kuruyorsa bu maskeyi deneyebilirsiniz.

Malzemeler

  • 1 tatlı kaşığı zerdecal
  • 2 yemek kaşığı bal

Yine göz bölgesi için uygun olmayan bir tariftir. Malzemeleri iyice karıştırıp yüzünüzde 10 dakika bekletmeniz yeterlidir. Ilık suyla temizleyebilirsiniz.

 

Ballı Doğal Peeling

Malzemeler

  • ¾ su bardağı yulaf ezmesi
  • 2 yemek kaşığı bal
  • 1 orta boy muz

Yulaf ezmesini toz haline gelecek şekilde inceltin. Muzu da ayrıca ezdikten sonra tüm malzemeleri karıştırırak maske kıvamına getirin. Yüzünüzde 10-12 dakika kalan karışımı ılık suyla temizleyin.

Maskeleri genel olarak ılık suyla temizledikten sonra, soğuk suyla yüzünüzü yıkamak, dolaşımı hızlandıracaktır. Böylece cildiniz canlı bir hal alacaktır.

Seçtiğimiz maskelerin ortak malzemesi olan bal, doğal bir antiseptik özelliği taşır. Mikroplarla savaşırken, belirli bir ortamda enfeksiyon oluşmasını da önler. Cildi canlandırır ve tazeler. Yaraların, sivilcelerin hızla iyileşmesini sağlar.

Yulaf ise kaşıntı ve döküntü oluştuğunda başvurulan, asırlardır kullanılan bir yumuşatıcı ve nem dengeleyicidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.