Maltepe Escort

Sonbaharda Anneler İçin Direnç Arttırıcı Besinler

Özellikle yeni bebek sahibi olan ve emzirme dönemi yaşayan anneler kış aylarında güçsüz düşmekte ve çok çabuk hastalanabilmektedirler. Bunun en büyük nedeni hamilelikte yaşadıkları hormonal değişiklikler, zorlu doğum süreci ve doğumdan sonra da karşılaştıkları tempolu hayat karşısında dirençlerinin düşmesidir. Kış aylarında soğukların da artmasıyla birlikte zaten vücudu yorgun olan anneler hastalıklardan kaçınamamakta ve oldukça ciddi anne sağlığı problemleri yaşayabilmektedirler. Ancak, bugün vereceğimiz beslenme önerileri sayesinde direncinizi arttırabilir, bağışıklık sistemini güçlendirebilir ve hastalıklardan korunabilirsiniz. Mucizevî besinler olarak da anılan sonbaharda anneler için direnci arttıran besinler neler? Sizler için araştırdık.

Nar:

Atioksidanlarca zengin olan nar sonbahar aylarında çıkarak adeta anneler için doğal antibiyotik kaynağı olarak hizmet vermektedir. Nar içindeki maddeler sayesinde bağışıklık sistemini ve soğuğa karşı dayanıklılığı arttırmaktadır. Tek problem tansiyonu düşürücü etkisi bulunduğundan düşük tansiyonu olanların dikkatli tüketmesi gereğidir.

Sarımsak:

Kanserden tutun da enfeksiyon hastalıklarına kadar sarımsağın birçok hastalığa karşı direnci arttırdığı ve ısıtıldığında bu özelliğini kaybettiği bilinmektedir. Bu nedenle sarımsağı mümkün olan her yerde çiğ olarak tüketin. Sarımsaklı yoğurt şeklinde ya da zeytinyağı sosunun içinde tüketmek en doğrusudur.

Badem:

İçerisinde bulunan omega 3 gibi yararlı yağlar ve vitaminler sayesinde badem hem vücudu besleyerek bağışıklık sistemini güçlendirmekte, hem de vitaminler ile hastalıklara direnci sağlamaktadır.

Zeytinyağı:

Her derde deva olarak adlandırılan zeytinyağının sonbaharda direnci arttırıcı etki göstermeyeceği elbette ki beklenemez. Enfeksiyonlardan koruyan bu mucizevi yağı çiğ olarak salatalarda tüketmeye özen gösterin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.