Sonbaharda Çocuklar Nasıl Giydirilmeli

Sonbaharda Çocuklar Nasıl Giydirilmeli
Kasım 10 09:00 2015 Makaleyi Yazdır

Sonbaharın gelmesiyle birlikte havalar da soğumaya başladı. Ancak sıcaklar da bizi henüz tam olarak terketmiş değil. Gece ve sabah saatlerinde serinleyen hava gündüz saatlerinde bir hayli ılık oluyor. Yani gece ve gündüz sıcaklıkları arasında bir hayli fark olduğu için çocuklarınızın giyimine de özen göstermeniz gerekiyor. Aksi takdirde çocuğunuzun soğuk algınlığı yaşamasına engel olamayabilirsiniz. Gerekli önlemleri alabilmeniz için bebek giyim köşemizden sizlerle paylaştığımız sonbaharda çocuklar nasıl giydirilmeli konulu yazımızın çok yararlı olacağını söyleyebiliriz.

Öncelikle çocuklarınızı sözünü ettiğimiz ısı değişimlerinden korumak için çok fazla kalın giydirmek yerine katlı bir şekilde giydirmeniz daha iyi olacaktır. Bu sayede sıcak ortamlarda üzerindeki fazla katları çıkarıp, soğuk ortamda ise tekrar giydirebilirsiniz. Bu şekilde terlemeyi engelleyeceğiniz için de hastalıklara davetiye çıkarmayı önlersiniz.

Sonbaharda mikroplar hala sıcak ortam bulabildiği için üremeye devam ederken, çocuğunuzu terletmeniz durumunda soğuk havada direnci düşeceği için enfeksiyon hastalıklarına yakalanma olasılığı bir hayli artmaktadır. Yine terlemeyi önlemek için sonbaharda pamuklu kumaştan yapılmış çocuk kıyafetleri seçmeniz yararlı olacaktır.

Bir yorum ekle

0 Yorum

Henüz Bir Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu bırakmak için tıklayınız...

Yorum Ekle

Yorumlarınız Güvende Olacak! E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır ve Üçüncü kişilerce paylaşılmayacaktır.
* alanlar girilmesi zorunlu alanlardır.