Maltepe Escort

Sulu Ev Yemekleri Hangi Aydan Sonra Bebeğe Verilebilir?

Belli bir döneme kadar anne sütüyle beslenen bebeğe artık süt yeterli olmamakta tam olarak dengeli beslenebilmesi için ek gıdalar verilmeye başlanmaktadır. Bu ek gıda döneminin ardından ise bebeğiniz sizin yediğiniz yemekleri birebir yiyebilir hale gelir. Ay ay bebek beslenmesi yazımızın bugünkü bölümünde sulu ev yemekleri hangi aydan sonra bebeğe verilebilir açıklıyoruz.

Bebeklerin hazır mama tüketmelerindense ek gıdaya geçmelerinden sonra evdeki besinlerle beslenmesi çok daha sağlıklı olmaktadır. Ancak, bebeğe yemek vermeden önce de uygun gelişim döneminde olup olmadığı mutlaka irdelenmelidir. Aksi halde bebeğinizin sağlığı olumsuz etkilenebileceği gibi alerjik reaksiyonlar, sindirme sorunları da baş gösterebilmektedir. Çünkü bebeğiniz daha gelişim evrelerinin başındadır ve bu tip hatalardan çok çabuk etkilenir durumdadır.

Şimdi asıl sorumuzun cevabına geçecek olursak aslında bebekler birçok sebze ve meyveyi altıncı aydan sonra püre halinde tüketebilmeye uygun hale gelmektedir. Ancak bu sebze meyveleri tam anlamda yemek gibi tüketmeye başlaması 8 ila 9. ayı bulur. Bu aylarda daha püre yerine doğranmış yemekleri yemeğe başlar. Pilav, dolma gibi yiyecekleri tüketmeye başlar. Evde pişen her yemeği yiyebilecek gelişim dönemindeki bebek ise en az 10 ila 12 aylıktır. Bu aylardan sonra bebeğinize hiç kısıtlama yapmadan yediğiniz her türlü sulu yemekten verebilirsiniz. Herhangi bir sakıncası yoktur. Hatta çok daha sağlıklıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.