Maltepe Escort

Tığ İşi Bebek Patiği Yapımı – Detaylı Anlatım

Tığla yapılan bebek patiklerinde genellikle çok farklı modeller olsa da biz sizlere tabandan başlanan modellerin detaylı anlatımını sunuyoruz. Bu modellerde mantığı kavramak yeterlidir. Aynı örgü tekniğiyle konvers patikten sandalet modellere, ayakkabı şeklindeki modellerden bot modellerine kadar birçok farklı seçenekten birisi yapılabilmektedir.

Tığ işi bebek patiği modelleri arasından bir tanesine karar verdikten sonra ilk olarak tabanı yapıp üzerine modele uygun olarak üstü oturtabilirsiniz. Tığ işi modeller genellikle tek parça olarak örülmekte ve üçlü trabzan tekniği kullanılmaktadır.

tig-isi-bebek-patik-nasil-orulur

tig-isi-bebek-patik-nasil-orulur

Patiğin yapılışına başlarken ilk etapta bebeğinizin ayağına göre zincir çekin. Ardından her bir zincire batarak üçlü trabzan olarak çıkarak dolgu yapın. Zincirin ucuna gelindiğinde sık iğne yapılarak diğer tarafa dönün. Yaptığınız üçlü trabzanların ters kısımlarına da teker teker üçlü trabzan şeklinde dolgu yapın. Bu şekilde dönerek tabanı dairesel şekilde yine bebeğinizin ayağına göre oluşturun.

Tabanı oluşturmanın ardından bitim yerinde sık iğneyle bağlayın. Ardından üst kısma geçebilmek için 3 tane zincir çekip batarak üst kısma geçin ve bir sıra bu şekilde devam edin. Daha sonra zincirin üzerine tekrar üçlü trabzan dolgu sıraları yapmaya devam edin.

Eğer oluşturmak istediğiniz patik ayakkabı şeklinde olacaksa üst kısmı daha kısa, bot şeklinde olacaksa daha uzun tutulmalıdır. Son olarak sandalet yapılacaksa tabanın üzerine hoş bir motif örerek zincirlerle birleştirerek sandalet şekli verilmelidir. Bazı tığ işi örgü patik modelleri aşağıdaki gibidir.

tig-isi-bebek-patik-modelleri-1 tig-isi-bebek-patik-modelleri-2 tig-isi-bebek-patik-modelleri-3 tig-isi-bebek-patik-modelleri-4 tig-isi-bebek-patik-modelleri-5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.