Maltepe Escort

Tığişi Converse Modeli Bebek Patiği Yapımı

Tığişi Converse Modeli Bebek Patiği Yapımı

Sonbaharın başlarında olmamız nedeniyle havaların da soğumaya başlayacağını düşünen anneler hem kendileri hem de bebekleri için kış hazırlıklarına başladı. Bebeklerinin üşümesini istemeyenler yinden ceketler, yelekler ve patikler üretiyorlar. Hanımların oldukça üretken oldukları bu dönemlerde farklı model aramaları da elbette ki arttı. Siz de bu sonbahar ve kış aylarında bebeğiniz için farklı bir örgü patik modeli arıyor olabilirsiniz. Bu düşünceden hareketle bugün kendin yap bölümüzden annelere tığişi converse modeli bebek patiği yapımını resimli olarak adım adım anlatacağız. Umarım beğenirsiniz.

tıgisi-converse-modeli-bebek-patigi-yapimi-resimli-anlatim

tıgisi-converse-modeli-bebek-patigi-yapimi-resimli-anlatim

Malzeme Listesi:

Beyaz ve başka bir renk olmak üzere iki renk yün ipliği

Örmek için tığ

Küçük dikiş nakış makası

Patiğin Yapılışı:

Patiğin yapılışını resimlerle göstermeden önce bir açıklama yapmam gerekirse siz resimlerdeki renklerin aynısını kullanmak zorunda değilsiniz. Pembe yün yerine örneğin mavi yün kullanarak erkek bebekler için yaparken, yaratıcılığınıza bağlı olarak çok farklı renkler ve tasarımlar da kullanabilirsiniz. Örneğin patiğin bitmiş halinin üzerine yine farklı renklerde yün iplerle çeşitli figürler işleyebilir, süsleme yapabilirsiniz. Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış.

1- Öncelikle bebek patiğinin tabanını tığişi dolgularla hazırlayın. Aşağıdaki resimleri sırayla takip ederseniz çok rahat yapabilirsiniz.

2- Ardından bu tabanın bir kısmından ip geçirerek ilk önce beyaz, daha sonra bir sıra renkli ip ve daha sonraki sıralarda yine beyaz ip kullanılacak şekilde patiğin yan kısmını oluşturun. Resimlerde adım adım izleyebilirsiniz.

3- Ayakkabı patiğin alt yan kısmını oluşturduktan sonra ilk olarak öndeki burun kısmını, sonrasında da ön parçasını resimde gösterilen şekilde örün.

 

4- Bu şekilde ön kısmı bitirdikten sonra yan kısımları resimlerdeki adımları takip ederek örün. Yan kısmı örerken bağcıkların geçmesi için delik bırakmayı unutmayın. Ayakkabı patik tamamlandıktan sonra zincir çekerek bağcıkları yapıp, ayakkabıya geçirerek patiği tamamlayın.

5-

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.