Maltepe Escort

Tüp Bebek Başarınızı Artırmak İçin Öneriler

Öncelikle şundan bahsetmek gerekir. İlk denemenizde bir sonuca ulaşamadığınız takdirde pes etmeyin. Çünkü, çıkan ilk sonuç bu tedaviye kesin olarak yanıt verip vermeyeceğiniz anlamına gelmez.

Tüp bebek oluşumu için en önemli faktörlerden biri, sizin de tahmin edebileceğiniz gibi yaştır. Yaş ilerledikçe her ne kadar yumurta miktar açısından yeterlilik gösterse de, istenilen kalitede olmayabilir. Yumurtanın kalitesinin düşmesi ve hücrelerin azalmaya başlaması genelde 35 yaşından sonra meydana gelir, bu da tüp bebek oluşumu olasılığını azaltabilir. Yani, 35 yaş altındaki adaylara yapılan tüp bebek tedavileri daha rahat sonuca ulaşabilir. Bu süreç için ne kadar erken başvurabilirsek olumlu sonuç alma olasılığımız da aynı oranda artacaktır. Burada doğru tedaviyi kullanabilmekte önemlidir. Yani yumurtalık rezervi azalmış bir hastaya eğer standart bir tedavi uygulanırsa tabi ki sonuç almak bir daha zor olacaktır. Yeri gelmişken, adaylar olarak ta yumurtalık rezervinizin azalmaması için sizler de bir şeyler yapabilirsiniz. Mesela sigara alışkanlığınızı bırakmaya gayret edebilirsiniz bunun yanında, obezite riskiniz varsa bu faktöre dikkat etmelisiniz. Dikkat ettiğiniz takdirde, yumurtalık rezervinizdeki azalmayı engelleyebilirsiniz Bunun yanında tedaviye başlamadan minimum 3 ay önce eğer yapıyorsanız ağır egzersizleri bırakmalısınız. Aşırı sıcak ortamlar;( hamam, sauna gibi) yumurta ve sperm kalitesini etkileyeceğinden tüp bebek tedavisi sırasında, tavsiye edilmez.

Yumurtalığın kalitesi gibi spermin kalitesi de bu evrede çok önemlidir. Artık teknolojinin de gelişmesi ile birlikte en doğru spermin seçilmesi başarıyı arttıran faktörler arasında yerini almaktadır. Bu faktörlerin dışında rahime bağlı olan faktörlerde bu aşamada bir sonuca ulaşmak için çok önemi unsurlardandır. Rahim içinin bir kamera yöntemi ile izlenecek olması tedavi sırasında doğru şekilde ilerlemeyi sağlar. Çünkü, rahimde olan miyomlar ve yapışık olma durumu bebeğin rahime tutunmasını engelleyen faktörlerden olup tüp bebek olasılığını azaltan nedenlerdendir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.