Maltepe Escort

Uyumak İstemeyen Çocukla Baş Etme Yöntemleri

Uyumak İstemeyen Çocukla Baş Etme Yöntemleri

Küçük çocuklar oyuna ya da anne babalarına düşkün olmalarından dolayı sevdiklerinden ayrılmak anlamına gelen uykuyu çok sıklıkla reddedebilmektedir. Bu nedenle çocukları uykuya yatırmak anneler için çok büyük problem yaratabilir. Çocukların uykuya olan gereksiniminin ne kadar hayati olduğu düşünüldüğünde uyumak istemeyen çocukla  baş etmenin yöntemlerini annelerin bulması şart olmaktadır. İşte o hayati yöntemleri siz agucuk.net okurları için araştırdık;

  1. Çocukların uykuya gitmek istememesinin bir nedeni de yaramazlık yaptığında ebeveynleri tarafından uykuyla tehdit edilmesidir. Bu durum uyumayı eğlenceli olmaktan çıkarır. Bu nedenle yaramazlık yaptın seni yatıracağım ceza gibi sözler söylemeyin.
  2. Çocuğunuzla bu konu ile ilgili iletişim kurun. Anlamaz diye düşünmeyin küçük de olsa çocuklar zekidir. Çocuğunuza herkesin uyuduğunu anlatın.
  3. Çocuğunuzun uyku saatlerini onun ihtiyaçlarına göre planlamaya özen gösterin. Gündüz uykuları gece uyumasına engel olmamalı.
  4. Kaygılı anne psikolojisine girerek çocuğunu çok fazla uyutmaya çalışmayın. Gece 8-10 saat gündüz ise 1-2 saat uyku yeterlidir.
  5. Uykuya çabuk geçebilmesi için yatakta oyun oynayabilirsiniz. Böylece uyku eğlenceli hale gelecek ve çocuğunuz uykuya gitmeyi kendi isteyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.