Maltepe Escort

Uyumak İstemeyen Çocukla Nasıl Baş Edilir ?

Çocuklar, tek başlarına uyuyana kadar anneleri tarafından sürekli gözetim altında olduklarından yaşları ilerledikçe bu durumun sürekli devam edeceğini zannederler. Bunun sonucunda, sürekli anne ya da babasıyla beraber uyumak, onlarla beraber geç saatlere kadar oturmak, sürekli uykuya direnmek oyun oynamak isterler. Direndikleri uyku onların en ummadıkları zamanlarda baş gösterir; bu durum hem anneyi sıkıntıya sokar hem de çocuklar düzensiz uyku düzeninden her daim huysuz, ağlamaklı bir ruh haline bürünürler.

Sizin de yemek yerken, oyun masasında ya da gittiğiniz alışveriş merkezinde uyuyakalan, normal şartlarda uykuyu kabul etmeyen bir çocuğunuz varsa bu konuyu tatlılıkla halledebilmeniz için birkaç öneri:

1.Çocuğunuza belli bir uyku düzeni kurun. Çocuğunuz belli saatlerde uyuyup belli saatlerde kalması için onu ikna edin. Bu durumun onun sağlıklı büyümesi açısından önemli olduğunu anlatın.
2. Çocuğunuz uyku uyumamak için ne kadar dirense de bu direnişleri duymazlıktan gelin.
3.Her akşam aynı saatte yatıp aynı saatte kalkmasını sağlayın
4. Uyuyunca sizden ayrı kaldığı için tedirgin olabilir, ama bu kaygıyı azaltacak nesnelerle -bu en sevdiği oyuncağı ya da battaniyesi de olabilir- uyumasına izin verin
5. Uyuma zamanı geldiğinde çocuğunuzla oyun oynamak yerine kitap okuyun, yumuşak onunla bir tonla konuşarak ona uyku saatinin geldiğini ve uyuması gerektiğini belirtin.
6.Yatak odasında televizyon bulundurmayın, siz yokken televizyonu açabilir bu durum uykusunu sabote etmesine yol açar.
7. Uyumadan önce çocuğunuza kola, çay gibi kafeinli içecekleri içmesine izin vermeyin
8. Çocuğunuzun uyuduğundan emin olmak için ara ara onu kontrol etmenizde yarar vardır. Çünkü bu durum, onun her zaman yanında olduğunuz izlenimi verir.
9. Çocuğunuz uyku düzenine uyduğunda onu ödüllendirin.
10. Uyku düzeni konusunda siz ve etrafınızdaki kişiler ciddiyet gösterirse, çocuğunuz da bu ciddiyetin farkında olur.

Bu maddeleri uyguladığınız halde hala çocuğunuzun uyku düzeninde problem varsa bir uzman ile görüşmenizde fayda olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.