Maltepe Escort

Uzmanlar Ev Aletlerinin Kısır Yaptığı Görüşündeler

Üreme ve doğum konusunda çalışan uzmanlar ev aletlerinin kısır yaptığı görüşündeler ve çocuk sahibi olamayan çiftleri uyardılar. Evde kullanılan birçok ev aleti belki hayatımızı kolaylaştırıyor ancak sperm ve yumurta kalitesini düşürerek kısırlıkta ilk neden olarak karşımıza çıkıyor. Uzmanlara göre bu ev aletlerinin en azından kullanımının azaltılmasında bile büyük faydalar var. Peki, hangi ev aletleri kısırlık nedeni inceleyelim.

hangi-ev-aletleri-kisirlik-yapiyor-1-laptop-ve-wireless

hangi-ev-aletleri-kisirlik-yapiyor-1-laptop-ve-wireless

 

Kablosuz İnternet ve Dizüstü Bilgisayarlar:

Özellikle bu cihazlar erkek kısırlık nedeni olarak çok etkin faktörler. Kablosuz internetten yayılan radyasyon ve diğer yandan laptoptan yayılan ısı ile birlikte spermler üzerinde olumsuz etkilere neden oluyor. Bunun için yapılacak şey ise laptopları diz üstü yerine masa üstünde kullanmak.

hangi-ev-aletleri-kisirlik-yapiyor-2-kucuk-elektrikli-ev-aletleri

hangi-ev-aletleri-kisirlik-yapiyor-2-kucuk-elektrikli-ev-aletleri

Küçük Elektrikli Ev Aletleri:

Her ne kadar tek başına zararlı olmasalar da aynı anda kullanıldıklarında zararları ciddi boyutlara gelebiliyor. Bu nedenle zararlı etkilerden korunmak için kullanmadığınızda fişlerini çekin ve aynı anda birden fazla alet kullanmamaya özen gösterin.

hangi-ev-aletleri-kisirlik-yapiyor-3-mikrodalga-firin

hangi-ev-aletleri-kisirlik-yapiyor-3-mikrodalga-firin

Mikrodalga Fırınlar:

Yapılan araştırmalarda mikrodalga fırınların kadınlarda adet düzensizliğinden tutun da yumurta yapısının bozulmasına kadar birçok olumsuz etkisinin olduğunu ortaya koyulmuştur. Ayrıca erkeklerde de sperm kalitesinde bozulmaya neden olduğu bilinmektedir. İyi haber ise günümüz fırınlarında fazla radyasyon kaçağı olmaması nedeniyle bu etkilerden korunmak fırının kapağını sıkı kapatmak kadar basit.

hangi-ev-aletleri-kisirlik-yapiyor-4-cep-telefonu

hangi-ev-aletleri-kisirlik-yapiyor-4-cep-telefonu

Cep Telefonları:

Artık cep telefonlarının saçtığı radyasyon nedeniyle neden olduğu tehlikeyi bilmeyen kalmadı. Bu tehlikelerden bir tanesi de şüphesiz üreme sağlığını bozması. Evet, cep telefonsuz bir hayat mümkün görünmüyor olabilir ancak kullanımını azaltarak, üzerinizde taşıdığınızda üreme organlarından uzaklaştırarak ve konuşurken de kulaklık kullanarak riski çok etkili bir şekilde azaltabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.