Maltepe Escort

Vajinal Akıntı Nedenleri ve Alınması Gereken Önlemler

Sadece annelerin değil genç kızlıktan itibaren bütün kadınların ortak sorunlarının bir tanesi de vajinal akıntıdır. Bu akıntılar bir hastalığın habercisi olabileceği gibi bazen normal süreçler sonucunda da ortaya çıkmaktadır. Anne sağlığı konusunda ciddi endişelere neden olan vajinal akıntı nedenleri ve alınması gereken önlemler konusunda detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Vajinal Akıntı Neden Olur?

Vajinal akıntı nedenlerini fizyolojik ve enfeksiyonlara bağlı akıntılar şeklinde ikiye ayırmak mümkündür. Enfeksiyona bağlı olan akıntılara bakteriler ve cinsel yolla bulaşan bazı mikroplardan kaynaklanmaktadır. Bu akıntılar genelde koyu ve kötü kokulu olmaları nedeniyle diğerlerinden ayrılmaktadır. Tedavi edilmesi gereken bu akıntı tipinde ilerleyen zamanlarda enfeksiyon tamamen önlenemezse kısırlığa varan ciddi problemler oluşabilmektedir.

vajinal-akinti-neden-olur

vajinal-akinti-neden-olur

Diğer bir akıntı tipi ise fizyolojik akıntıdır. Bu akıntı aslında hiç korkulmaması gereken beyaz renkli akışkan ve aynı zamanda da kokusuzdur. Nedeni yumurtlama dönemlerinde rahmin üremeye elverişli hale gelmesi için salgılanan sümüğümsü maddelerdir. Bu akıntı tipinde kesinlikle bir tedavi uygulanmamaktadır.

Vajinal Akıntıya Karşı Alınması Gereken Önlemler

Vajinal akıntı eğer bir enfeksiyondan hastalığından kaynaklanıyorsa bu durumda doktora başvurmak gerekmektedir. Doktor genelde tedaviyi antibiyotik tedavisi olarak yürütmektedir. Diğer yandan fizyolojik akıntılarda tedavi yapılmamaktadır. Ancak bazı bayanlar bu akıntılardan çok rahatsız olduğu için sabun ya da özel şampuan gibi vajinal ürünler kullanmaktadır. Aslında bu yanlıştır. Çünkü vajina içindeki normal mikroflora bozulmakta ve bakteri üretmeye elverişli hale gelmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.