Maltepe Escort

Veganlık Hamile ve Bebekler İçin Uygun Değil!

Geçtiğimiz günlerde İtalya’nın Milano kentinde yaşanan bir olay tıp dünyası ve anne bebek uzmanlarını şoke etti. Vegan bir ailenin 1 yaşındaki bebeklerini Vegan tarzı beslemesi sonucunda gelişme geriliği olan bebek kalp ve yetersiz beslenme sorunları nedeniyle acilen hastaneye kaldırıldı. Doktorların bu şekilde sadece 5 kilo olan ve ciddi sağlık problemleri olan bebeği hemen müşaade altına alması, daha sonra devletin bebeğin velayetini anne babasından alarak kendi gözetimine alması basında da büyük yankı buldu. Bunun üzerine veganlık meselesi uzmanlarca tartışılır oldu.

italya-milanoda-vegan-bebek-hastanelik-oldu

italya-milanoda-vegan-bebek-hastanelik-oldu

Doktorların ve beslenme uzmanlarının yaptığı açıklamalara göre hiçbir hayvansal gıda tüketmeden beslenen Veganlığın ne bebek ne de hamile beslenmesi için uygun olmadığı ortaya koyuldu. Bu nedenle hamilelerin, bebeklerin, loğusaların ve emzirenlerin kesinlikle hem hayvansal hem de bitkisel gıdaları dengeli alması gerektiği doktorlar tarafından tekrar tekrar vurgulanıyor. Çünkü insan hayatında gelişme ve değişimin maksimum olduğu bu dönemlerde vücutta bol miktarda hücre yenilemesi hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Bu hücre yenilemesinin sağlıklı şekilde olması içinse sadece hayvansal gıdalarda bulunan esensiyel aminoasitlerin bol miktarda alınması önemli.

Milano’daki vakayı inceleyen ve açıklamalarda bulunan Türk hekimler de olaya bir hayli tepki gösterdi. Kendini savunamayacak yaşta olan bir bebeğe bu şekilde bir muamelenin yapılmasının bir işkence olduğu konusunda uzmanlar hem fikir. Ayrıca, çocuğun büyüyüp bir yetişkin hale geldiğinde beslenmesi konusunda en doğru kararı kendisinin vereceğini düşünüyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.