Maltepe Escort

Video Oyunlarının Çocuklar Üzerinde Yarattığı Olumsuz Etkiler

Amerika Birleşik Devletleri’nde video oyunları sayesinde çocuklardan ve genç yetişkinlerden 10 milyon doları bulan gelir elde edildiğini biliyor muydunuz? Bununla birlikte bazı araştırmalar video oyunlarının genç nesilde, yetişkinlik öncesi yaşlarda olanlarda büyük bir saplantıya sebep olduğunu açığa çıkartıyor ki. Bu gelirin yakın zamanda 100 milyon doları bulabileceği tahmin ediliyor.
Video oyunları çocukları şiddetli mi yapıyor? Çocuğunuzun video oyunlarına olan bağımlılığı konusunda endişeleniyorsanız haklısınız. Ebeveyn olarak video oyunları üzerindeki bilginizi geliştirmeniz ve çocuklarınızı nasıl etkilediğini bilmeniz önemli.

Çocuklar ve Şiddet İçeren Video oyunları: Video Oyunları Olumsuz Temaları ve Düşünceleri Destekliyor

Video oyunlarının çocuklarınıza zararsız ve bilgi değeri olan içerikler sağladığı zamanlar olduğu doğrudur. Fakat video oyunlarının çoğu şiddet eylemlerine odaklanmıştır. Bu portre çocuğunuzdaki psikolojik gerginliğin sebebi olabilir.

Çocukların büyük bir kısmı eğlenceli bulduğu için video oyunlarıyla zaman geçiriyor gibi gözükebilir. Video oyunları içerisinde direkt olarak tartışılmayan çok sayıda negatif düşünceler ve temalar yer almaktadır. Dikkat etmeniz gereken birkaç noktayı ve burada belirtmek istiyoruz;

  1. Çok sayıda video oyunu insanları ve hayvanları öldürmeye odaklıdır. Bu çocuklarınızda bir karakteri, bir insanı ya da hayvanı öldürmenin normal olduğu düşüncesini yaratabilir. Çocuğunuz cinayet işlemek ve ilgili bilgiler edinebilir.
  2. Pek çok video oyunu alkol ve uyuşturucu kullanımına yüceltici kareler içerebilir. Çocuğunuz ilerleyen dönemde bu zararlı alışkanlıkların normal olduğunu düşünebilir.
  3. Şiddet ve suç davranışları pek çok video oyununda yer alır. Direkt olmasa da bu çocuğunuzun beynine etkiler.
  4. Genellikle kadına şiddet ve cinsel istismar yüceltilir. Bu çocuğunuzun zihinsel gelişimine zarar verebilir.
  5. Çocuğunuz diğer pek çok çocuk gibi argo dil ve uygunsuz davranış kalıpları öğrenebilir. Video oyunlarında müstehcen davranışlar, uygunsuz hareketler ve argo kullanımı oldukça yaygındır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.