Maltepe Escort

Yabancıların Çocuğunuzu Öpmesine İzin Verirken 2 Kere Düşünün!

Küçük bir bebek gördüğünde pek çok kişinin refleksi, bebeği sevmek hatta öpmektir. Anne ve babalar bu durumdan çoğunlukla rahatsız olur ya da tepkileri yaklaşan kişinin yakınlık derecesine göre değişebilir.

Yabancıların bebeği öpmesi konusunda, kış hastalıklarının bulaşmasından endişe ederek biraz daha özenli davranırız. Ancak bebeğinizi yabancıların öpmesiyle oluşabilecek tehlikeler kış aylarıyla sınırlı değildir.

Bebeğinize Herpes Virüsü Bulaşabilir!

Bildiğiniz üzere herpes virüsü uçuğun sebebi olan virüstür. Pek çok kişinin, aktif bir uçuk olmasa da herpes virüsünü taşıyor olma ihtimali yüksektir. Nüfusun yarısından fazlası oral herpes virüsü taşıyıcısıdır.

Yetişkinlerde herpes virüsü en basit anlatımıyla uçuk şeklinde dışarı çıkabilir, yara oluşumuna sebep olabilir ya da pasif olarak kalabilir. Bebeklerdeki herpes ise özellikle yenidoğanlarda daha ciddi sonuçlara sebep olabilir. Bebeğinize herpes virüsü bulaştığında hastaneye kaldırmanız ve bir süre tedavisini ettirmeniz gerekebilir.

Yenidoğanlarda herpes virüsü karaciğer, akciğer ve sinir sistemini aynı zamanda gözler ve ağızı hedef alır. American Academy of Pediatrics tedaviyle bile, herpesin yol açtığı hastalıkların sonuçların ciddi olabileceğini, hatta ölümle sonuçlanabileceğini bildirerek uyarıyor. Ayrıca herpes virüsünü bir defa bünyesine alanlar sonrasında taşıyıcı olarak kalıyorlar.

Herpes Virüsünü Alan Bebeklerde Ortak Belirtiler;

  • İsilik
  • Yüksek ateş
  • Yenidoğanlarda ilk aylarda göz kapakları ve gözlerin tahrişi
  • Bademcik iltihabı
  • İştah kaybı

Virüse karşı bağışıklığı olmayan bebeklerin korunabilmesi için yabancıların bebeğinizi öpmesine izin vermemeniz alabileceğiniz önlemlerden biridir. Bunun dışında belirtileri takip ederek, tespit ettiğiniz en kısa süre içinde bir sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekir. Doğum sırasında anneden de herpes virüsü geçme ihtimali olduğu için, izleyebildiğiniz belirtiler hayati önem taşır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.