Maltepe Escort

Yalancı ve Gerçek Doğum Sancıları Nasıl Ayırt Edilir?

Halk arasında nişan gelmesi olarak adlandırılan rahim ağzındaki mukus tabakasının kanlı akıntı olarak vajinadan dışarı akmasından sonra doğumun başlaması için bir süre daha geçmektedir. Bu süreçte doğumun erken belirtilerine yalancı, doğumu başlatan ana belirtilere de gerçek sancı denilmektedir. Yeni anne olacaklar genellikle bu sancıları ayırt edemeyerek doğumun başladığını zannederek daha fazla telaşa kapılabilmektedirler. Bu nedenle hanımlara yardımcı olabilmek için gerçek ve yalancı doğum sancıları nasıl olur, birbirinden nasıl ayırt edilir? Bu yazımızda ayrıntılarıyla açıklıyoruz.

Yalancı Doğum Sancılarının Özellikleri

** Bu sancılar oldukça düzensiz ve araları aralıklıdır. Sürekli sancılar olmaz kesik kesik kendisini gösterir.

** Yalancı sancılar gelip geçici olduklarından kasılma şiddetleri de aynı olur. Kasılmanın şiddetinin artıp azaldığı görülmemektedir.

** Bu sancılar rahim ağzında açılmaya neden olmadıkları ve aslında gerçek bir doğumu başlatmamaları nedeniyle dinlenildiğinde çok kolay bir şekilde geçmektedir.

Gerçek Doğum Sancılarının Özellikleri

** Gerçek doğum sancılarında kasılmaların sık olduğu görülmektedir. 2-4 dakikada bir olan bu ağrıların şiddeti de giderek artmaktadır.

** Kasılmaların ve dolayısıyla da sancıların aralıkları sabit kalmaz giderek sıklaşır. Bu nedenle de bu sancılar geçici değildir.

** Gerçek doğum sancıları sayesinde rahimde bebeğin çıkacağı şekilde açılma olmaktadır. Öncelikle rahim ağzındaki koruyucu yapı yok olmakta daha sonra da kemiklerde çok sancılı bir açılma meydana gelmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.