Maltepe Escort

Yaz Aylarında Tüp Bebek Tedavisi Yapılmalı Mıdır?

Tüp bebek tedavisi görenleri ya da tedavi olmak isteyenleri yaz sıcakları oldukça endişelendirmektedir. Bunun nedeni yazın sıcaklıkların yüksek olması nedeniyle sperm ve yumurtaların bozulacağı, tedavi sırasında kullanılan iğnelerin saklanmasının güç olacağı, son olarak da yaz sıcaklarının iştahsızlık yaratmasından dolayı tedaviyi etkileyeceği düşüncesidir.

Sıcaklardan dolayı sperm ve yumurtaların bozulacağı ayrıca tedavide kullanılan iğnelerin saklanamayacağı düşünceleri günümüzde çok geçersizdir. Anne ve baba adaylarından alınan sperm ve yumurtalar uygun sıcaklıklara sabitlenmiş özel ameliyathanelerde alınmakta ve laboratuvara getirilerek vücut sıcaklığı olan 37 dereceye sabitlenmiş özel bölmelerde saklanmaktadır. Diğer yandan, evde tedavi dahi yapılacak olsa tedavide kullanılan ilaçlar evdeki buzdolabında saklanabilir özelliktedir. Görüldüğü gibi tıbbi malzemeler açısından sıcaklık tüp bebek tedavisine bir engel teşkil etmemetedir.

Tüp bebek tedavisi sırasında sıcakların olumsuz etkisi sadece anne üzerinde görülebilmektedir. Tedavi sürecinde aç kalması önerilmeyen anne sıcaklardan dolayı iştahsızlık sorunu yaşıyorsa tüp bebek tedavisini yaz aylarına denk getirmesi asla önerilmez. Görüldüğü gibi annenin sağlık yönünden bir sıkıntısı yoksa yaz aylarında da tüp bebek rahatlıkla yapılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.