Maltepe Escort

Yaz Hamilelerine Öneriler: Bunları Yapın

Hamilelik döneminin yaz aylarına denk gelmesi annelere ekstra bir yük getirmektedir. Sıcak havalarda anne adaylarının beslenmeden spora, sağlıktan temizliğe kadar birçok konuya çok daha fazla dikkat etmesi gerekir. Bu nedenle de uzmanların görüşlerinden derlenen bu maddeler halinde sunduğumuz öneriler çoğu zaman hayati önem taşımaktadır.

Yaz Aylarında Beslenme Önemli

Yaz aylarında herkes için beslenmeye dikkat etmek oldukça önem taşır. Ama konu hamilelik olduğunda bir de yaz aylarıyla beslenme çok daha fazla önem taşıyor. Yaz hamilelerine yazın önerebileceğimiz en önemli şeyler azar azar ama sık beslenmeleri, yağdan ve tuzlu yiyeceklerden uzak durmaları, özellikle doğal yağları tüketmeleri ve onun da miktarını ayarlamalarıdır. Beslenme konusunda hamilelerin en çok dikkat etmesi gereken bir konuda dışarıda yiyecek tüketmemek. Çünkü dışarıda satılan yiyecekler sağlıksız ve içinde ne olduğu bilinmeyen ürünlerdir. Bebeğe ve anneye zarar verebileceğinden kesinlikle dışarıdan yiyecek tüketilmemelidir. Bunun dışında bol su tüketmeye hamileler asla unutmamalıdır.

Egzersiz Yapın                    

Hamilelikte sağlıklı bebek gelişimi kadar anne için de egzersiz yapmak önemlidir. Ayrıca spor yapmanın kolay doğuma bile etkisi vardır. Anne adaylarının yürüyüş yapması çok önem taşır. Ancak yaz aylarında gölge saatler tercih edilmelidir. Doktora danışılarak spor yapılmalıdır. Doktorunuz yüzmenize izin veriyorsa yaz hamileleri için en iyi spor yüzmedir. Bu durumda doktor tavsiyelerini asla gözden çıkarmamak gerekir. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Diğer yandan, spor yaparken güneşe çok dikkat edilmelidir. Bazı durumlarda güneş hamileler için tehlikeli olabilir.

yaz-hamileleri-nelere-dikkat-etmeli

yaz-hamileleri-nelere-dikkat-etmeli

Bolca Dinlenin

Yaz aylarında hamilelerin özellikle güneşe çıkmamaları gereken saatlerde ayaklarını uzatıp dinlenmeleri gerekmektedir. Dinlenerek hem kan dolaşımında rahatlama sağlanabileceği gibi hem de vücudunda fazla yük taşıyan anne adaylarının rahatlaması sağlanır. Vücudunuzda oluşan değişiklikler sizi bu dönemde normalden çok daha fazla yorar. Kan dolaşımını arttırarak sizi daha da rahatlatan bir diğer uygulama da masaj yaptırmaktır. Dinlenirken masaj yaptırmak gebelere çok iyi gelmektedir. Son olarak hamilelerin dinlenme ve uyku esnasında sol taraflarına yatmaları en doğrusudur. Sırt üstü ve sağ tarafa yatmaları durumunda uterusa giden damarlarda baskı olmakta ve bu durum baygınlığa kadar ciddi durumlara yol açmaktadır.

Tatile Gitme Konusuna Doktorunuzla Karar Verin

Tatile gitmek isteyen hamile bayanların en çok merak ettikleri konuların başında acaba bana ve bebeğime zarar gelir mi korkusudur. Genellikle sağlıklı gebeliklerde ikinci trisemester’da tatile çıkılması önerilmektedir. İlk ve son trisemester tehlike olabileceğinden tatil pek önerilmese de bu kararı doktorunuza bırakmakta yarar bulunmaktadır. Tüm tetkikleriniz sonucunda bir sorun olmadığını gören doktorunuz size izin verebilir. Bu durumda tatilden boşu boşuna mahrum kalmanın da bir anlamı yoktur. Sonuç olarak hamilelik ve tatil size çok iyi gelebilir, çok eğlenebilir, bebeğinizle eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.