Maltepe Escort

Yaz Tatillerinde Genital Enfeksiyonu Önlemek İçin 6 Altın Kural

Deniz, havuz ve güneşin başrolde olduğu yaz tatilleri kadınlarda idrar yolu enfeksiyonu açısından riskler taşımaktadır. Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü, Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, kadınların yaz tatili dönüşünde kadın doğum uzmanlarını ziyaret etmesi gerektiğine değinerek dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

1.Hijyeninden emin olduğunuz sularda yüzün!
Eğer havuzda yüzecekseniz bakımı yapılan temiz havuzlarda yüzün. Havuzların hijyeni için kullanılan kimyasallar cilt yolu ile emildiğinden havuzda uzun süre kalınmamalı ve havuzdan çıktıktan hemen sonra duş alınmalıdır.

2. Islak mayo ile güneşlenmeyin!
Islak mayo ile güneşlenmek; genital bölgede akıntı ve kaşıntı gibi şikâyetlerin görülmesine neden olabilir, mantar ve idrar yolu enfeksiyonlarına yol açabilir. Hamilelikte genital bölge sorunları riski daha fazla olduğundan özellikle gebelikte, ıslak mayo ile durmamak gerekir. Tüm kadınların yanında mutlaka bir- iki adet yedek mayo bulundurması önerilir.

3. İdrar yolu enfeksiyonu söz konusu ise hemen tedaviye başlayın!
Kadınlarda idrar yolunun kısa olması ıslak mayo ile kalındığında mantar ve/veya idrar yolu enfeksiyonları riskinin daha fazla olmasına neden olur. Genital enfeksiyon söz konusu ise tedavi geç kalınmadan yapılmalıdır. İdrar enfeksiyonu tedavisinin hemen yapılmaması böbreklere yayılmasına ve dolayısı ile ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Vajinada yanma, akıntı, kaşıntı ve/veya kötü koku söz konusu ise en kısa sürede kadın hastalıkları doktoruna muayene olunmalıdır.

4. Hamileyseniz tek başına yüzmeyin!
Suyun iyileştirici etkisi hamilelerin bedenlerindeki gerginliğin azalması, onları rahatlatması, alınan kilolar nedeniyle oluşan bel ve sırt ağrılarının azaltılması açısından oldukça faydalıdır. Ancak hamilelikte magnezyum ihtiyacı artar ve bacaklarda kramplara neden olabilir. Bu sebeple hamilelerin yalnız yüzmemelerinde fayda vardır.

5. İç çamaşırı ve kıyafet seçiminize özen gösterin!
Özellikle yaz alarında sentetik değil pamuklu iç çamaşırı giyilmesi ve iç çamaşırının her gün değiştirilmesi, dar elbiseler ve pantolonlar yerine pamuklu ve açık renkli kıyafetlerin kullanması önerilir.

6. Genital bölgede kozmetik ürünlerin kullanımına dikkat edin!
Yararlı bakterilerin yok olmaması için vajinanın içinin yıkanması, deodorant, parfüm veya pudra gibi ürünlerin kullanılması önerilmemektedir.

Kaynak: Anneysen.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.