Maltepe Escort

Yeni Annelere Gözaltı Torbaları İçin Bakım Önerileri

Yeni anne olan bayanların en büyük kabuslarından bir tanesi de göz altı torbaları ve morluklarıdır. Gözaltında oluşan bu farklılaşmalar genellikle bayanların olduklarından daha yaşlı görünmelerine neden oldukları için bayanlar için acil çözülmesi gereken problemler sınıfında yer almaktadır. Öncelikle yeni annelerin gün içinde çok yorulmasından ve uykusuz kalmasından kaynaklanan gözaltı oluşuklarının en iyi tedavisinin uyku problemini çözmek ve dinlenmek olduğunu belirtmek gerekmektedir. Ancak, yeni doğan bebeğinin bakım işlerini yürüten annelerin çok fazla dinlenmesinin mümkün olamayacağını düşünerek bugün güzellik ve bakım bölümümüzden yeni annelere gözaltı torbaları için bakım önerileri sunmaya karar verdik.

gozalti-torbalari-icin-goz-maskesi

gozalti-torbalari-icin-goz-maskesi

Evde Göz Maskesi Yapın

Gözaltı torbaları ve morlukları düşünüldüğünde bunların tedavisinde en etkili yöntem olarak dokunun sıkılaştırılması ilk aklımıza gelmektedir. Bunun için en etkili sıkılaşma sağlayan şey ise soğuk ve bazı evde bulunan sebzelerdir. Gözaltındaki dokunun sıkılaşması ve kısa sürede toparlanması için salatalık ya da patates dilimlerini kullanmak çok etkili olmaktadır. Bunu bir de soğukla birleştirince çok daha kısa sürede etki alacağınızın müjdesini verebiliriz. Hem sıkılaştırıcı malzemeyi hem de soğuk etkisini bir arada kullanmak için patates veya salatalığı dilimleyip buzlukta dinlendirin. Ardından bu dilimleri gözlerinize kapatıp 10 dk bekletin. Sonuca hayran kalacaksınız.

gozalti-torbalari-icin-beslenmenize-dikkat

gozalti-torbalari-icin-beslenmenize-dikkat

Beslenmenize Dikkat Edin

Her ne kadar gözaltı torbaları uykusuzluk ve yorgunluktan olsa da beslenmenin de tedavi sürecinde etkisi büyüktür. Torbalarınızı daha da büyüteceği için aşırı sıvı alımından, tuzlu ve soslu yiyeceklerden bir müddet kaçınmanız yerinde olacaktır. Diğer yandan C vitamininin dokuları toplayıcı ve bağ doku oluşumunu destekleyici etkisi olduğundan C vitaminince zengin besinleri diyetinize koymayı unutmayın. Hatta limon gibi vitamince zengin besinleri gözaltlarınıza da uygulayabilirsiniz.

NOT: Uyku düzeni, dinlenme, beslenmenize dikkat ettiğiniz ve sizlere sunduğumuz maske ve önerileri de uyguladığınız halde torbalarınız geçmiyorsa bir doktora başvurmanızı öneririz. Çünkü gözaltı torbaları bazı vakalarda böbrek hastalıkları gibi ciddi hastalıkların da belirtisi olabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.