Maltepe Escort

Yeni Annelerin Tercihi Doğal Makyaj Olmalı

Loğusalık, emzirme ve yeni doğan bakımı dönemlerinde anneler evde daha çok vakit geçirmektedir. Bu nedenle de çoğu kadın bakım yapmayı ya da güzel olmayı ikinci bir plana atmaktadır. Ancak, duygusal değişimlerinin de etkisiyle bu durum bir süre sonra sıkmakta, ben çok çirkinim, bakımsızım beni kimse beğenmiyor psikolojisine girmektedir. Hatta bazı çiftler bu konuda tartışmalar yaşayıp birbirlerinden ayrılma durumuna dahi gelmektedir. Evde çok vakit geçiren annenin elbette ki, ağır makyaj yapması beklenmez. Ancak, cilt bakımını yaparak hafif makyajlar yapması aslında ilk önce kendini iyi hissetmesi için gereklidir. Kısacası yeni annelerin tercihi doğal makyaj olmalıdır.

dogal-makyaj-nasil-yapilir

dogal-makyaj-nasil-yapilir

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır?

Yeni anneler evde fazla vakit geçirdikleri ve bir bebeğin bakımını üstlendikleri için güzel olmaya çok fazla vakit ayıramayabilir. Ancak, bir kalem çekme, hafif bir ruj sürme ya da her gün rutin bir cilt temizliği seansı yapmayla da basitçe bakımlı olabilirler. Doğal makyaj uygulamaları yüze renk getirdiği için moral olarak da annelere iyi gelecektir. Doğal makyaj yapmak için güzellik ve bakım alanında aşağıdaki yönergeleri okumanızı öneririz.

1- Öncelikle cilt tonunuza yakın renk skalası belirlemelisiniz. Açık ve buğday tenliler bej ve açık pembeleri tercih ederken, daha koyu tenliler şeftali tonlarını tercih etmelidir.

2- Göz makyajınızın abartılı olmaması için siyah veya gri tonlarda kalem ve rimel tercih edin.

3- Allık olarak da yine cilt tipinize en yakın allığı tercih edin. Doğal makyajda en çok dikkat etmeniz gereken nokta seçtiğiniz tonların doğala en yakın olacak şekilde açık tonlar olmasıdır.

Seçimlerinizi yaptıktan sonra malzemelerinizle abartıya kaçmadan hafif dokunuşlarla makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Makyajınızın size canlılık katarken nasıl da sihirli bir dokunuş gibi güzelleştirdiğine siz bile hayran kalacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.