Maltepe Escort

Yeni doğan Bebek Günde Kaç Kez Emzirilmeli?

İlk doğumunu yapan annelerin çocuk bakımı konusunda fazla tecrübeli olmamaları kafalarında birçok soru işareti olmasını normal kılmaktadır. Bu soru işaretlerinden bir tanesi de çocuğumun tam doymasını sağlamak için ne kadar emzirmeliyim sorunsalıdır. Yeni doğan bebek günde kaç kez emzirilmeli, emzirme süresi ne kadar olmalı ve nelere dikkat edilmeli konularını beslenme önerileri verdiğimiz yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Yeni doğan bebekler hatta tüm bebekler için anne sütü ile beslenme çok önemlidir. Anne sütü hem besleyici özelliği hem de bağışıklığı güçlendiren içeriği sayesinde bebeğinizi doyurmakla kalmaz aynı zamanda hastalıklara karşı da korumaktadır. Ancak tabi ki, tam bir doyma ve bağışıklık sağlamak için bebeğin günde belli sayıda emzirilmesi gerekmektedir.

yenidoganlarda-emzirme-sayisi

yenidoganlarda-emzirme-sayisi

Yapılan çalışmalar sonucunda emzirme sayısının yeni doğanlarda günde 8 kez olması gerektiği ortaya koyulmuştur. Her bir emzirmenin süresi yeni doğanlarda 35 ila 40 dakika arasında olması uygundur. Diğer yandan, bebek büyüdüğünde bu süre azalmakta, hatta 5 dakika bile bebeğin doymasına yetmektedir.

Yeni doğan bebeklerde emzirme sadece sağlık ve beslenme için değil aynı zamanda bebeğin çene kaslarının ve bilinçsel yeteneklerinin de gelişmesini sağlar. Ayrıca anne ve bebek arasındaki bağı arttıran anne sütü küçük yaşlarda bebekte güven duygusunu geliştirmektedir. Bu kadar mucizevî olan anne sütü alımı için bebeğinizi en az günde 8 kere emzirmeyi ihmal etmemenizi öneriyoruz. Ancak bebek belirli bir yaşa geldiğinde ek gıdaya geçmeyi ve zamanı geldiğinde sütten ayırmayı da unutmamak geciktirmemek gerekir. ‘Bebeği Sütten Ne Zaman ve Nasıl Ayırmalı?’ başlıklı yazımız size bu konularda yardımcı olmaktadır. Bunun dışında soru ve sorunlarınız olması durumunda yazının altında bulunan yorum kısmından bizlere ve diğer annelere sorularınızı iletmeyi ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.