Maltepe Escort

Yeni Doğum Yapan Annelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Kadınların doğumdan sonra içinde bulundukları vücudun özel dönemine loğusalık denmektedir. Bu dönem kadın vücudunun yeniden yenilenme ve toparlanma dönemidir. Özellikle loğusalık döneminde yani doğumun hemen ardından yeni doğum yapan annelerin dikkat etmesi gerekenler vardır. Aksi takdirde annenin sağlıklı olması ve toparlanarak bebeğine bakması imkânsızlaşır. İşte sözü edilen en önemli konuları sizler için maddeliyoruz.

1. Doğumdan bir hayli yorgun çıkan ve vücudu bitkin düşen annenin özellikle hastaneden taburcu olduktan sonra dinlenmesi çok önemlidir. Anne bu dinlenme döneminde zaman zaman istiharat etmeli, zaman zaman da kendini çok yormamak şartıyla toparlanmak adına hafif sporlar yapmalıdır.

2. Loğusa annelerin dikkat etmesi gereken bir diğer önemli konu ise beslenmedir. 2600-2800 kalori almak zorunda olan annelerin sağlıklarına kavuşması hem de bebeklerine süt verebilmeleri için protein ve sebze-meyve ağırlıklı beslenmesi gerekir.

3. Loğusalıkta en sık görülen rahatsızlık kabızlık olduğundan beslenmede lifli gıdalara yer verilmelidir.

4. Banyo yaparken vajinaya su kaçırılması enfeksiyon riskini arttırdığından dikkat edilmelidir.

5. Doğumdan sonra sarkan karın kaslarını düzleştirmek için 6. Haftadan itibaren zorlayıcı olmayan egzersizler yapılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2016 Agucuk.net, 90Pixel projesidir.